Resul Sarıgül'den (Ozan Veli) Mektup var

Sizin gönderdiğiniz kitapları da almıştık. Son gelen zarfta kartlar vardı; kitap olup olmadığını henüz öğrenemedim, üzerine de not düşülmemiş. Ben gayet iyiyim. Yerde yatma sıkıntıları olsa da, altı kişi olmanın “tadını” çıkarıyoruz!

Resul Sarıgül

2 No’lu F tipi cezaevi C6/84

İzmit/ Kocaeli

 

Merhaba,

(…)

Umarım iyisinizdir. Epeydir size yazamadım. En son Kırıkkale’de yazdıydım; ama o yazdıklarımın hiçbiri yerine ulaşmamış. Sizin buraya gönderdiğiniz kitapları da almıştık. Son gelen zarfta kartlar vardı; kitap olup olmadığını henüz öğrenemedim, üzerine de not düşülmemiş. Ben gayet iyiyim. Yerde yatma sıkıntıları olsa da, altı kişi olmanın “tadını” çıkarıyoruz! Yoğun yazıyorum. Şu an Kurmançi- Türkî sözlük çalışmasını sonlandırmaya çalışıyorum. Son yazdığım romanı gözden geçireceğim. “Boş zamana” gitar, beste, müzik sığdırıyorum. İki şiir dosyası şu an Belge’de. Biri Helin için yazdığım, Lilika. Basacağız dediler, düzeltisini yapıp gönderdim. Özellikle onun çıkmasını istiyordum; bakacağız.

            Umarım sizler de iyisinizdir. Bu ara içeridekilerden çok, dışarıdakilerin iyiliğini merak eder olduk. Kendinize lütfen iyi bakın. En içten duygularla sımsıkı kucaklıyorum. Sevgilerimle.

Ozan Veli

(Resul Sarıgül)

İlişkili İçerik