Sürgüne Yollanan Duygu Canıtez'den Mektup Var

"Siyasi tutsaklarla ilgili çalışmalarınızı dışarıdayken takip ediyordum. İki yıldır da içeriden bir gözle bakabilme ‘’ imkânına ‘’ sahip oldum. Faşizm böyle ‘’imkânlar ‘’ sunuyor bizlere :)"

DUYGU CANITEZ KAYSERİ KADIN KAPALI C.İK. A-2 BÜNYAN-KAYSERİ

***

Sevgili Adil Okay ;

            Merhaba… Öncelikle umutla ve dirençle sımsıkı kucaklıyor. Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum sana. Nasılsın? Umut ediyorum ki iyisindir.

            Adil yoldaş, siyasi tutsaklarla ilgili çalışmalarınızı dışarıdayken takip ediyordum. İki yıldır da içeriden bir gözle bakabilme ‘’ imkânına ‘’ sahip oldum. Faşizm böyle ‘’imkânlar ‘’ sunuyor bizlere :)

            Şimdiye kadar gönderdiğin kitaplar ve kartlar ulaştı elime. Bu zamana kadar teşekkür etmemenin mahcubiyetini yaşayarak, şimdi teşekkür ediyorum sana.

            Evet, Haziran ‘ın 6 sında Kayseri ‘ye sürgün geldik. Son haliyle koğuşta 8 kişi kalıyoruz. Bir hafta önce Mavi bebeğimiz Elazığ ‘dan dan sürgün geldi, yanımıza. Zaten annesi yaşadıklarını mektubunda anlatıyor. Annesi MKP davasından tutuklu, mahkemesi devam ediyor. Mavi bebek koğuşumuza güzellikler getirdi, koğuşumuzun neşesi oldu. Ama umut ediyoruz ki yanımıza kısa bir misafirliğe gelmiştir. Ve en kısa zamanda adı gibi gökyüzünün sonsuz maviliğinde özgürleşir…

            Sevgili Adil Okay; hapishanelerde insanlık dışı tecritte karşı direniş büyüyerek devam ediyor. Tüm baskılara ve zulme karşı ilmek ilmek örülen direniş bizleri daha iyi ve diri kılıyor.

Sevgili Adil Okay; kıssadan hisse Mavi bebesi vesilesiyle ben de çıkageldim J Sergiden fotoğraflar varsa özellikle benim yer aldığım kısmın fotoğrafını merakla beklerim J

            Şimdilik benden bu kadar olsun. Kendine çok iyi bakasın. Eşine selamlarımı iletiyorum. Kızınızda bolca öperim. Güzel yürekli, dostlara selamlar.

            Çalışmalarında başarılar…

Umutla… Dirençle…

24.03.2019

DUYGU CANITEZ

KAYSERİ KADIN KAPALI C.İK.

A-2

BÜNYAN-KAYSERİ