TAYAD: Tutsaklarımıza Saldırmaktan Vazgeçin!

TUTSAKLARIMIZA SALDIRMAKTAN VAZGEÇİN!

HÜCRELERİNİZİ BAŞINIZA YIKACAĞIZ!

Basını ve Halkımıza,

Katil AKP, F Tipi hapishanelerde devrimci tutsaklara saldırmaya devam ediyor. Kamera, cam görüş kabini saldırıları derken şimdi de hücrelerdeki devrimci tutsakların yer değişikliği talebini kabul etmeyip, "A Takımı" denilen polis bozması gardiyanlarıyla devrimci tutsaklara saldırıyor.

10 Nisan günü Gebze Hapishanesinde bulunan devrimci tutsaklara 40'a yakın işkenceci gardiyan ve 3 hapishane müdürü saldırdı. Saldırı gerekçesi olarak bir tutsağa verilen "hücre cezasını" bahane gösterdiler. Saldırı sonucunda tüm kadın tutsakların vücudunda morluklar, ezikler meydana geldi.

Saldırı sonucu kaldığı koğuştan zorla kaçırılan Yeliz Türkmen şu anda tek kişilik hücrede tutulmaktadır. Bulunduğu hücrenin kapısı sadece demir parmaklıklı, cam-pencere bulunmamakta, hücrenin ışıklandırması yok. Ayrıca hücrede bulunan tuvaletin de etrafı açıktır.

Bu hafta içi devrimci tutsaklara bir saldırı daha yaşandı. Kandıra 1 No'lu F Tipi hapishanede kalan devrimci tutsak Mecit Şahinkaya'nın 3 aydır yer değişikliği talebi kabul edilmedi. Buna karşılık hapishane yönetimi hafta içi gardiyanlarını Mecit Şahinkaya'nın kaldığı hücreyi bastırtıp saldırtarak hak, hukuk tanımazlığını bir kez daha gösterdi.

Biliyoruz ki bu ne ilk ne de son saldırı olacak! F tipi hapishaneler açıldığı günden bugüne ülkemizdeki işbirlikçi iktidarların işkencehaneleri olarak görev yapıyor. Ve son olarak da katil AKP'nin işkencehanesi durumundadır.

Biz TAYAD’LI AİLELER olarak AKP'nin hapishanelerdeki zulmünü anlatmaya, evlatlarımıza yaptıklarının hesabının sorulması için Adalet talep etmeye devam edeceğiz!

Evlatlarımıza kalkan o kirli ellerinizi kıracağız! Hücrelerinizi er geç başınıza yıkacağız unutmayın!

İŞKENCE YAPMAK ŞEREFSİZLİKTİR!

İNSANLIK ONURU İŞKENCEYİ YENECEK!

TAYAD’LI AİLELER

Kaynak: www.halkinsesitv.com

İlişkili İçerik