Toplumsal Özgürlük Partisi Girişimi Tutsaklarından Mektup

(AKA-DER Armutlu Şube girişiminin Armutlu direnişçileri ile dayanışma etkinliğine yollanan mektup)

Sesimizi seslerine katıp, gövdemizi gövdelerine can ettiğimiz yoldaşlar

Hepinize Merhabalar!
Merhaba ya efek-el fexra ya şejb-el ğazim
Şew baş hewalno  dilan o hejar

Sizlerden ayrı olmanın, omuz omuza mücadeleye atılmıyor oluşumuzun verdiği burukluk ile yazıyoruz.  İşçi sınıfının kurtuluşu ve ezilen halklarımızın özgürlüğü için veriyor olduğumuz kavganın yaşama kattığı bütün güzellikleri elimizde en çok bulunan umudu ve inadı gönderiyoruz hepinize.

Öncelikle sizlerle buluşmamıza olanak tanıyan böylesi bir kardeşlerimin yoldaşlarımın büyümesine vesile olan AKA-DER üyeleri, emekçileri ve sanatçılarına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Sizlerin şimdi yan yana omuz omuza verdiğini biliyor olmak gücümüze güç katıyor.

Asılsız iddialar ile yargılanıp tutukluluğumuzun 3 ayı açtığı bu günlerde üniversitelerde, fabrikalarda ve kent meydanlarında yükselttiğiniz direniş bayrakları, komploları boşa çıkarmıştır.

Bildiğimiz gibi Taksim Gezi Parkında doğan ‘’ Bir Hayalet Dolaşıyor’’ bütün memlekette!

Kapitalistlerin sermeye politikalarını yürütmek ve emperyalizmin taşeronluğunu üstlenmekle görevlendirilmişlerin neoliberal hayalleri, bu hayalet ile karabasana dönüşüyor. Haziran direnişi ile doğan toplumumuz, durmadan öğreniyor, öğretiyor ve ilerliyor. Bunun yanında egemenlerin saldıralı da hız kesmiyor. Unutmamak gerekir ki faşizmin artan etkisi paniğin, çaresizliğin ve çöküşün son görüntüsüdür.

Kıdem tazminatı gaspçı, esnek ve güvensiz çalışma ile işçi sınıfının kazanılmış haklarına göz dikilmiş iken aleviler, kürtler, kadınlar, gençler aşağılanarak saldırıya maruz kalıyor. Rojava da ve Ortadoğu da, çeteler  ile kol kola halkların kanı akıtılarak, sermayeye yol açılmaya uğraşılıyor fakat başaramıyorlar, başaramadılar, başaramayacaklar!!

Selam olsun! Leroy Merlinde, Fedaş'ta, Kazara direnip kazanan işçilere! Özgür Kürdistan –özgür yaşam için Rojava da düşüne dövüşene bin selam!

Kapitalizmin krizine ve neoliberal politikalarına karşı ayaklanan Roma ve Brezilya halklarına, ODTÜ’de direniş ateşleri yakıp, teslim olmayan üniversiteli gençlere. Erkek egemenliğine ve sömürüye karşı başkaldıran kadınlara selam olsun! Yüzyıllardır katliamlara asimilasyona maruz kalmış halklarımıza, yeni serhildanlara gebe kürtlere, ve alevilere selam olsun!

Bizden önce geçene, kavgayı öğretenlere Mustafa Suphilere, Doktor Hikmetlere, Mahirlere, Denizlere, İbolara, Mazlum Doğanlara, Latifecilere AND olsun ki biz düşsek bile emanetleri düşmeyecek..

Selam olsun, dövüşürken düşenlere. Abdullah’a, Mehmet’e,  Medeni’ye,  Ethem’e, Ali  İsmail’e, Ahmet’e..

Armutlu barikatlarında birlikte yaktığımız direniş ateşlerini körükleyin, kıvılcımı yangına çevirin ki Onlar rahat uyusun

Antakya Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi Tutsakları

Kayhan Nar

Mithatcan Türetken

Devran Çağlar

Mahmut Durkal

Adana Kürkçüler F Tipi C-97-93

Kaynak: direnisteyiz.org

İlişkili İçerik