Tutsak Deniz Tepeli yazdı: "Büyük bir umutsuzluk ortaya çıktı"

“Seçimlerin gölgesinde bırakılan deprem felaketi, kadın katliamları, yoksulluk seçim sorasında oluşan tablo nedeniyle yok sayılıyor medya marifetiyle. Ayrıca büyük bir umutsuzluk da ortaya çıktı. Tabii, zaten umudun seçim endeksli olması başlı başına bir problem; fakat, bu halkın, ezilenlerin değil bizim problemimiz asıl olarak.”

Deniz TEPELİ. 1 Nolu F Tipi Hapishane A-6-16. PTT Cezaevi şubesi/KOCAELİ

14 Haziran 2023

Değerli Adil Arkadaş, Merhaba

Sevgi ve saygıyla selamlıyoruz seni

Kız kardeşin, yeğenlerin dahil 11 yakınını depremde kaybettiğini kartınla öğrenmiş oluk. Çok acı bir durum. Bahar, Resmiye ve ben acını paylaşıyoruz, sana ve tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz… Kapitalizmin vahşetidir tüm bunlar. Ki hele depremden etkilenen halkımıza acı üstüne acı yaşatılmaya, yeni yeni sorunlar çıkarılmaya devam ediyorlar. Biliyoruz ki tüm acılarımızın sebebi sistem ve tümünün çözümü, telafisi, geri dönüşü olmasa bile, en iyi ve tek ilacı mücadele ve dayanışma. Sözlerin tükendiği yerdeyiz. Sevgiyle kucaklıyor, daima yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Ben de çoktandır Kocaeli F-2’den mektup alamıyorum. Fakat geçenlerde Barış’tan mektup geldi, Armağan arkadaş orada hâlâ.

Seçimlerin gölgesinde bırakılan deprem felaketi, kadın katliamları, yoksulluk seçim sorasında oluşan tablo nedeniyle yok sayılıyor medya marifetiyle. Ayrıca büyük bir umutsuzluk da ortaya çıktı. Tabii, zaten umudun seçim endeksli olması başlı başına bir problem; fakat, bu halkın, ezilenlerin değil bizim problemimiz asıl olarak. Bence çelişkiler yoğunken umudu yeterince ezilenlere taşıyamamış olmamız da, daha direngen, iyi, başarılı ve inatçı, kararlı olmamızı şart koşuyor. Her şeye rağmen devrimci iyimserlik ve inançla, bu kan denizinin ufkundan kıpkızıl bir güneş doğuracağımıza sonsuz inancımızla, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Venceremos! Em derbikerin!

Deniz TEPELİ

1 Nolu F Tipi Hapishane A-6-16

PTT Cezaevi şubesi/KOCAELİ

 

İlişkili İçerik