Tutsak yazar Ergin Doğru hapishanede hayat pahalılığını yazdı:

Merhaba Hocam,

                İyi olmanızı diliyorum. Göndermiş olduğunuz tebliğ ve kartı aldım, teşekkür ederim. Dışarıda süren sessizlik ve durağanlık içerisinde gösterdiğiniz çaba ve çalışmalar oldukça anlamlı ve değerli.

                Değerli hocam yaşanan deprem sonrası adeta yok olan Antakya’nın ne büyük kayıp olduğunun henüz anlaşılmamış olması üzücüdür. Hele tebliğinizde dile getirdiğiniz gibi temel zenginliğimiz olan farklılıkların yok oluşu üzüntümüzü büyütüyor. Ne kadar acıdır ki hâlâ milliyetçilik bataklığında yürüyüp, bu toprakları zenginleştiren kültürlerin yok oluşuna gözlerimizi kapatıyoruz. Bizler bunun tükeniş olduğunu bilsek de halkımızın yeterli bilince ulaşmaması ve bu tükenişe refleks göstermeyişi neyle izah edilebilir? Farkında olanların doğru yol ve yöntemleri bulamayışının, doğru öncülük edemeyişlerinin elbette sorgulanması gerekiyor. Az sayıda sizin gibi duyarlı insanın çabası bu yönüyle daha fazla anlam ve değer buluyor.

                Adil hocam zindanda dışarıyı bütünüyle takip etmek mümkün olmadığı için bazen yaşananları anlamakta zorlandığımı itiraf etmeliyim. Özellikle seçimler bunun somut örneği. Koşullar ve imkanlar varken devrimci demokrat güçlerin etkisizliğini anlamak mümkün değil. (…)

                Değerli hocam zindanlarda pek değişen bir şey yok. Mevcut sıkıntılar devam ediyor. Özellikle infaz yakmalar büyük mağduriyetler yaratıyor. Hayat pahalılığı da etkisini fazlasıyla gösteriyor. Öyle ki ucuz olduğu için ancak Karar Gazetesi alabiliyoruz. Zaten TV olarak muhalif hiçbir kanal yok. Kemalist FOX tek kanalımız dersem durumu özetlemiş olurum. Haliyle zindanda üretmek de kolay olmuyor. Kitapların pahalılığından neredeyse yeni kitap okuyamıyoruz. İçeride arkadaşlar okuduklarını birbirine postayla gönderiyor. Bu yönüyle devam ediyor mu bilmiyorum. Deli Dalgalar’ın önemi anlaşılıyor.

                Değerli hocam mektubuma son verirken sizi içten özlem, sevgi, saygıyla selamlıyorum. Tülin arkadaşı çalışmasından dolayı kutluyor, selamlarımı iletiyorum. Sizin şahsınızda tüm görülmüştür.org emekçilerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                Bir gün ütopyamızın temsili olduğunu düşündüğüm Antakya’da buluşup zengin sohbetler yapma dileğiyle. Umutla kalın…

Ergin DOĞRU

8 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishane C-21

ELAZIĞ

 

İlişkili İçerik