Tutsak yazar Metin Turan'dan mektup var: "Gün eksilmesin pencerenizden. "

Sevgili Adil Okay,

Merhaba,

              Yolladığınız kartı aldım. Selamınızla birlikte gönderdiğiniz iyi haberlerinizi de, çok sağ olun. Sesimizi, gölgelerimizi yanınızda götürüp Avrupa’yla buluşturmuşsunuz. Almanya ve Fransa sergileri için sizi kutlarım. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Ömrünüze bereket…

              Yeni kitabımın aksilik olmadan elinize ulaşmasına çok sevindim. Tanıtımına sunduğunuz katkı için size ayrıca teşekkür etmeliyim. Güzel geri dönüşleri oluyor kitabın. İsmail Küçükkaya Halk TV’de, İlker Karagöz Nowhaber’de tanıttı. Tacim Çiçek’in makalesi Evrensel’de yayımlandı. Hüseyin Aykol’dan kart aldım. Onlar da Yeni Yaşam’da tanıtımını yaptılar. Yer yer okur mektupları aldım. Heyecan vericiydi. Bu arada PEN üyeliğine kabul edilmişim, geçenlerde haberini aldım. 

              Okumaya, yazmaya devam ediyorsan, şu sıralar bir roman taslağının üzerinde çalışıyorum. Arada kısa öyküler de yazıyorum elbette. Filistinli bir çocuğun ağzından yazdığım kısa bir öyküyü Ayarsız Dergi yayımlamış. Haberini dün aldım. 

              Gözlerim aynı. Kötü. Adli tıp en son “Kronik-sürekli hasta, hastalığı sakatlık niteliğindedir” Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne başvurdum. Sonuç ne olur, bilemiyorum. Umarım hakkaniyetli bir karar çıkar. 

              İzninizle yavaş yavaş çekiliyorum. Kendinize iyi bakın. Sağlığınızı ihmal etmeyin olur mu?

              Selam ve sevgimle. 

YARIN görüşürüz. 

Gün eksilmesin pencerenizden. 

 

Metin TURAN

T Tipi Kapalı Hapishane Tek-2

Bafra/SAMSUN