Tutsak Yazar yerde yattıklarını ve diğer hak ihlallerini yazıyor

"Bir kere demokratik basın verilmiyor. Ortak etkinlikler hiç yoktur. Çoğu arkadaş yerde yatıyor. Görüşlerimiz iki aya çıkarılmış, bize verilen çekpas sapları 70 santime indirilmiştir. En ufak bir şeyden hemen disiplin ve soruşturma açılıyor. Özellikle yerde yatmalar, izolasyon, özgür basının verilmemesi zorluyor. Kısacası durum budur. Örneğin boyun fıtığım olmasına rağmen yazınsal çalışmalarım için kendi paramla masa almayı teklif etmeme rağmen verilmiyor. Yani özgürlükler bile dikkate alınmıyor. Sanırsam idareci olan sağduyulu olan yine biz oluyoruz.

Siz dostlardan moral alıyoruz. Umutluyuz."

Şemsettin ÖZER  T Tipi C.İ.K.   A-4

Bafra / SAMSUN

18.09.2017

Selamlar, Saygılar

Şahsında tüm dostları selamlıyorum. Dilerim iyisiniz.

Değerli kartını (üç barış) da aldım. Çok teşekkürler.

Durumumuzu sormuştun. Tek kelimeyle ifade edersem sanırsam Dostoyevski’dir diyor: Devletin politikasını öğrenmek istiyorsan içerdeki uygulamaya bakmak gerekir. Diyor.

Bir kere demokratik basın verilmiyor. Ortak etkinlikler hiç yoktur. Çoğu arkadaş yerde yatıyor. Görüşlerimiz iki aya çıkarılmış, bize verilen çekpas sapları 70 santime indirilmiştir. En ufak bir şeyden hemen disiplin ve soruşturma açılıyor. Özellikle yerde yatmalar, izolasyon, özgür basının verilmemesi zorluyor. Kısacası durum budur. Örneğin boyun fıtığım olmasına rağmen yazınsal çalışmalarım için kendi paramla masa almayı teklif etmeme rağmen verilmiyor. Yani özgürlükler bile dikkate alınmıyor. Sanırsam idareci olan sağduyulu olan yine biz oluyoruz.

Siz dostlardan moral alıyoruz. Umutluyuz.

Sibel ve Temel arkadaşlara yazdım ama mektuplarım geri geldi. Acaba adresleri mi değişmiş

Umran’a da yazdım.

Tekrardan şahsınızda tüm dostları selamlıyorum.

Özgür yarınlarda buluşmak umuduyla

Şemsettin Özer

İlişkili İçerik