"Yine feryatların hiç dinmediği bir zaman yaşıyoruz"

"Ve yine 'yemek parası' meselesini sormuştun. Bana her altı ayda bir 800 yüz ve 900 yüz arası, idarenin verdiği yemek parası kaağıdı geliyor. Ödenmediği taktirde 4 aydan 1 yıla kadar cezadan hacizden vs. bahsediliyor o kağıtta. Biliyorsun abi ben 25 yıldır cezaevindeyim ve anne ve babamı yıllar önce kaybettim."

GÖNÜL BULUT

KADIN KAPALI CEZAEVİ C-4

ŞAKRAN - ALİAĞA/ İZMİR

Merhaba Adil Abi,
    Yine feryatlarının hiç dinmediği bir zaman yaşıyoruz. Ülkemiz ve Ortadoğu coğrafyası kor gibi yanıyor. Haksızlıklar, adaletsizlikler, baskı ve zulümler görmezlikten geliniyor. Bu noktada hak ve adalete, barış ve hakikate ses ve nefes olmak her zamankinden daha değerlidir. O nedenle inadına barış, Özgürlük ve de Umut diyoruz. Ve asla vazgeçmiyoruz bu devrimci dayanaklarımızdan.
    Diğer yandanda bir Cunta dayatımı olan 'Tek Tip' Bu zorbalık aygıtına karşı ne pahasına olursa olsun karşı durmak kararlılığı çığ gibi. Bende kararlılığımı girdiğim 3 günlük Açlık Greviyle belirttim. Yine disiplin cezası aldım. Umarız en kısa zamanda bu onur kırıcı uygulamayı hakettiği tarihin çöp sepetine bir daha çıkmamak üzere atarız. Bunun için ihtiyacımız olan iradedir, dayanışma ve dayanıklılıktır. Bu azim bizim...
    Sağlık problemlerimizi sormuştunuz. Yıllar geçtikçe sağlık problemlerimizde tedavi zorluğu da artıyor. Ve zaman zaman biraz daha zorlayıcı oluyor, bende bel ve boyun fıtığından ve diş problemlerimden sıkıntılar yaşıyorum. En son Şubatın Sonunda götürüleceğim söylendi. Onu bekliyorum. Tabi 'Tek Tip' dayatımıyla cezaevleri daha gerilip yine tedavim engellenebilir.
    Ve yine 'yemek parası' meselesini sormuştun. Bana her altı ayda bir 800 yüz ve 900 yüz arası, idarenin verdiği yemek parası kaağıdı geliyor. Ödenmediği taktirde 4 aydan 1 yıla kadar cezadan hacizden vs. bahsediliyor o kağıtta. Biliyorsun abi ben 25 yıldır cezaevindeyim ve anne ve babamı yıllar önce kaybettim. Kendim yalnız yurd dışında bulunan kızkardeşim Beyhan'ın desteğiyle hayatımı idame ettirmekteyim. Bu miktarı ödemem mümkün değil. Bu konuyu İnsan Hakları Derneklerine yazdım. Onlar dilekçe yazmamı istediler. Dilekçe yazacağım. Sonucu size yazarım.
    Başkada iyi olan şeyimiz. Son aylar yoğun tahliyeler oldu. Sayımız 7 kişiye düştü. Çıkan arkadaşlarımız adına çok sevindik. Ancak heran geride dolabilir odalarımız. Süreç böyle giderse hücrelerde sık sık dolup boşalacak gibi. Bütün arkadaşlarda selam ve sevgilerini belirtiyorlar.


    

Ve yine üretmeye devam ediyoruz. En son çizdiğim 6 adet resmimi gönderiyorum. Sizin bu konudan desteğinizi hiçbir zaman unutmayacağım gibi üretimlerimlede paylaşımlı olacağım. Umarım beğenirsiniz. İlerde çok daha iyi çizimlerimi göndereceğim. Abi ulaşınca yazamasan bile kızkardeşim Beyhana söylersen çok mutlu olurum.
    Abi dediğin gibi zor zaman, zor mekandayız ama siz sevdiklerimizin varlığıyla, dayanışmasıyla her zorluğun üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Dileğimiz,

güzellikle kazansın, barış kazansın, dolayısıyla insanlık kazansın.
    En İçten Selam ve Sevgilerimle

    Gönül BULUT
    İZMİR

    Not: İçinde 6 adet çizim var.
    
    Selamar
    Gönül

 

 

İlişkili İçerik