Yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

1 Mayıs’ta sermayedar haydutlarla hesaplaşmak için biz devrimci tutsaklar;

 yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

Mehmet Yamaç

EDİRNE F TİPİ HAPİSHANESİ C-102

***

BİJİ YEK GULAN

MERHABA GAMZE YOLDAŞ,

Sevgili Gamze Yoldaş,

1 mayısta sermayedar haydutlarla hesaplaşmak için biz devrimci tutsaklar; yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

Bu çürümüş sistemde sendikal bürokrasi pisliğin içine batmış. Burjuvazinin değirmenine su taşıyan  bir ihanet kisvesine dönüşmüştür. İşçinin emekçinin emeğini sermayedar asalaklara peşkeş çeken beyni kirlenmiş işbirlikçi sendikal ağalar, olmasa burjuvazi kendi değirmen taşını asla rahat bir şekilde döndüremez.

Bu çürümüş sistemin çarkı hep bu ihanetçi, işbirlikçi beyinsizlerin sayesinde dönüyordur.

Emperyalist kapitalist faşist sistemler işçinin emekçinin ve ezilen halkların çalışma ve yaşam koşullarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Kâr hırsıyla yer küreyi yangın yerine döndürdüler. Hemen hemen yüzlerce insan iş kazalarıyla hayatlarını kaybediyor veya barbarlar tarafından katlediliyor ya da sefalete mahkum edilerek açlıktan ölüyor.

 1 mayısta yapılan tüm zulmün ve felaketlerin hesabını sormak için bizlerinde yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip alanlara akalım.

Bu barbarlık sistemine karşı emek gücünü kolektifleştirerek yığınları harekete geçirelim. Bu bozuk düzen yerküreyi kirletiyor ve tüm canlıları zehirliyor ya bu kokuşmuş sistemde pislik içinde yaşayan ölüler gibi debelenip gideceğiz ya da bu barbarlık sistemini tüm pisliğiyle birlikte tarihin çöplüğüne gömerek güneşe yürüyeceğiz. Yerküreyi kurtaracak tek bir güneş var o da Devrim ve Sosyalizmdir. Onun dışında başka bir seçenek zulüm, sefalet kan ve gözyaşından başka hiçbir şey getirmeyecektir.

Bu inançla şahsında tüm dünya proletaryasının 1 Mayıs Birlik Dayanışma ve Mücadele Gününü en içten duygularla kutluyoruz.

Yek gulan ji buyna we piroz be.

Yüreğimizin olanca sıcaklığıyla o proleter yüreğini yüreklerinizi sevgiyle selamlıyoruz. Sevgi ile umut ve dirençle kalın. Devrimci selamlar,saygılar, serkeftin.

BİJİ YEK GULAN

YAŞASIN 1 MAYIS

YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM

MEHMET YAMAÇ(AZAD)

13/04/2017

EDİRNE F TİPİ HAPİSHANESİ C-102

İlişkili İçerik