Zeliha Bulut yeni kitabına katkı sunanlara teşekkür ediyor

"Görülmüştür ailesine masal çalışmasına verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Eleştirmeniz için yolladım siz kitap haline getirdiniz. Şimdi daha şevkle yazacağım…"

Sevgili Adil,

Tülin, Öykü ve görülmüştür ekibinin diğer gönüllüleri

Kocaman Merhabalar!

Nasılsınız?

Umarım iyisinizdir.

Havalar soğuk, sağlığınız nasıl?

Bizler çok iyiyiz. Petekler ısıtıyor!

Hücre kapısını kapatınca sıcak oluyor.

Havalandırmaya çıkıp volta atamıyoruz. İçerde koridorda paltoyla volta atıyorum. Yoksa hareketsiz kalıyoruz.

Yaşamda aynı rutinlikte gidiyor. Denizi dün sporda gördüm. Yazdığı yazıyı size yollamış yayınlamışsınız, çok sevindi. O yazı üzerine önceden konuşmuştuk, önceden dışarıda kitleyle buluşması çok güzel oldu.

Şimdi düşünüyoruz; Nilüfer yuvaya taktı. Muhabbet kuşu yumurtlarsa bana bir kuş verecekler ama kuş kapalı görüşte çıkarıp, açık görüşte bana yatırılması için. Prosedür öyle.

Kuş buranın kuşu, burada doğdu. Dışarıda örgütlenip içeri girecek!

İşin kötü tarafı ailem burada değil, böyle birini nerden bulacağım. Burda arkadaşım var ama öğrenci kuşun bakılması lazım. Kuş doğmadan başımıza bela oldu J

İyiyiz bir yaramazlık yok.

Babam bugün telefonda kitapları yolladığınızı söyledi. Bana da koliyle yollayacak, öyle göreceğim.

Ama inanın sana-size çok teşekkür ediyorum. Tashihte çok uğraştınız, birde benim bilmediğim o bıkmaz tükenmez basın uğraşlarıyla uğraştınız. Çok teşekkür ediyorum. Tabi Ali Açan’a da.

Tutsaklar gezi süreciyle hatırlandı.

Ciddi bir ilgisizlik var görüyordunuz.

Açlık grevleriyle gündeme gelse de yine unutuldu. Ama siz, gerçekten hiç ayrım yapmadan ilgileniyorsunuz. Kardeşlerim mektup yazmıyor, sizi örnek gösteriyorum.

Yani mesele kitap işi uğraşınız değil. Ama, siz de yazılarınızda tutsaklığı yaşamışsınız. Anlıyorsunuz bizi.

Okay ailesini kocaman öpüyoruz.

Yeni yılda kapımızda, kapı kilitli.

Görülmüştür ailesine masal çalışmasına verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Eleştirmeniz için yolladım siz kitap haline getirdiniz. Şimdi daha şevkle yazacağım.

Burada sahiplendiğiniz için arkadaşlarım ve ben yeni yılda özgür yarınlarda buluşma ümidiyle…

Öykü, yanaklarından öpüyorum.

Yani yılda, birlikte denizde yüzmek ümidiyle ama ben yüzme bilmiyorum bana sen öğreteceksin artık. Yeni yılda sağlık ve derslerinde başarılar diliyorum.

Mutlu Yıllar

Sevgiler

24 Aralık 2013

ZELİHA BULUT

KADIN KAPALI HAPİSHANESİ SİNCAN- ANKARA

Zeliha Bulut;  1973'te İstanbul'da doğdu. Elbistan kökenlidir. Hapishane kapılarında büyüyen çocuklardan olduğu için hem çalışıp hem okudu. Liseyi bitirdikten sonra öğrenimine ara vermek zorunda kaldı. Siyasal faaliyetlerinden dolayı tutuklandı. Müebbet hapse mahkûm oldu. Hapishaneden üniversite sınavını kazandı. Halen sosyoloji bölümü öğrencisidir. "Beyaz Benek," öykü ve çocuk masalları yazan ve bu uğraşıyı “tecritte direnme” olarak tanımlayan Bulut'un ilk kitabıdır.

İlişkili İçerik