Engin Bulut

"Artık, aklım kalbim kadar yormuyor bedenimi…"

ENGİN BULUT’TAN YENİ YIL DENEMELERİ

Zaman hastane koridorlarında çok yavaş, doktorun odasında ışın hızıyla geçiyor…

Asgari ücretle çalışmakla yaşamak arasında çok fark var. Asgari ücretle çalışıp emeğinin karşılığını-hakkın olanı almakla, kendini avutmanın arasında da çok fark var…

Evdeki çekyatı ısınmak için kırıp yaktım, yatma vakti gelince anladım ki, üşümek daha güzelmiş…

İnsan sıyrılamıyor lavabodan, tuvalet kağıdına gelen zamlarla alakası yoktur…

Fotoğraf makinesi+ Kalem+ Haber+ Hapis=Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü Yılı

Ortaçağ uygulamaları ile Adana F Cumhuriyeti’nde mahpusluğa devam ediyoruz…

Merhaba Adil Abi; 

Sevgi ve Selamlar olsun sana, aileye, Görülmüştür gönüllülerine, herkese iyi olmanız dileklerimle. Ben de/biz de iyiyiz, Ortaçağ uygulamaları ile Adana F Cumhuriyeti’nde mahpusluğa devam ediyoruz…

20 Aralık’ta Yeni Yıl Kartını aldım abi çok teşekkürler, sağ olasınız… 

Siyasi Mahpuslardan Gelen Başsağlığı Mesajları Depremzedelere Mektuplar

“6 Şubat günü yaşanan trajedi büyük canlar aldı, can yaktı. Biz geride kalanları yarım yamalak bıraktı... Biliyoruz; ölenler, canlarımız kötü, çirkin bir zihniyetin enkazı altında öldüler... Bu daha fazla acı veriyor, öfkelendiriyor. Acının paylaşarak hafiflemediğini bilsem de acınızı yürekten paylaşıyorum. Bir kardeşiniz, arkadaşınız olarak yanınızdayım.

Aynur EPLİ. Kadın Kapalı Hapishanesi A-8 . Aliağa/İZMİR

***

Kürkçüler Adana Hapishanesinden Deprem İzlenimleri

“Gece 04.00 gibi uyandım bir anda, kalkıp elimi yüzümü yıkayıp, bir bardak su içip tekrar yatağa uzandım birden sanki yer altından deniz dalgalanıyor gibi hareket etmeye başladı yatak, elbise dolabının kapısı açılıp-kapanırken çıkardığı ses vs. kapı kapalı 7 adımlık hücre, demirden yatağımın altına girdim, sırtım yerde depremi adeta içimde yaşadım.”

Engin BULUT

F Tipi Hapishane B-Tek-25

Kürkçüler/ADANA

***

Merhaba Adil abi

Adana Kürkçüler Hapishanesinden Mektup var: "bütün ayrımcılıkların son bulduğu bir yıl olması dileklerimle; Yeni yılınızı kutluyorum"

“2023 bu ülkenin güzel insanları için haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, fakirliğin, yoksulluğun, zulmün, …, olmadığı, dostluğun, kardeşliğin; Demokratik Halk D.yle Özel mülkiyetin, …, son bulduğu, eşitliğin-paylaşımın olduğu; çocukların “çocuk” olduğu, “çocuk” olarak yaşadığı, kadınların “kadın” olarak yaşayabildiği, ez cümle insanların “insan” olarak görüldüğü, sayılabilinen bütün ayrımcılıkların son bulduğu bir yıl olması dileklerimle; Yeni yılınızı kutluyorum…”

Engin BULUT

F Tipi Hapishane B-TEK-25

Adana Kürkçüler Hapishanesinden Gelen Aforizmalar

ENGİN BULUT’TAN AFORİZMALAR II

21. YÜZYILDA NE FRANSA’DA NE DE ÇİN’DE, SAĞLIK SORUNLARI YAŞAYAN MAHPUSLARIN TEDAVİLERİ ORTAÇAĞ UYGULAMALARIYLA ENGELLENMEDİ. “HASILI”, 21. YÜZYILDA, “CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ” YILINI ADIMLAYAN ÜLKEMİZDE, ORTAÇAĞ UYGULAMASI OLAN AĞIZ ARAMASI DAYATMASIYLA SAĞLIK “SETLERİMİZ” YOK EDİLİYOR…

SERMAYE VE SARI SENDİKACILIĞIN EMEKÇİLERE UYGULADIĞI KÖLECİ SİSTEME SON…

ŞİMDİ SÖYLE; “BU GEMİNİN” KIRIK-DÖKÜK GÜVERTESİNDE, BU YIRTIK YELKENLE, BU YÖNSÜZ RÜZGARIN İÇİNDE BU ÜLKE NEREYE GİDİYOR VOLTRAN?..

“Ortaçağdan kalan 'ağız aramasını' kabul etmediğimiz için hastaneye gidemiyoruz"

“Ortaçağdan kalan 'ağız aramasını' kabul etmediğimiz için hastaneye gidemiyoruz, Ne yazık ki hapishanelerde böyle çağlar, öncesi yöntemler tekrar tekrar tedavüle sokulabiliyor.”

Engin BULUT

F Tipi Hapishane B-56

Kürkçüler/ADANA

***

Merhaba Adil Abi…

Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum, sana, aileye, Görülmüştür emekçileri, gönüllülerine, herkeslere, iyi olmanız dileklerimle. Ben de, bizler de iyi olmaya çalışıyoruz…