Görülmüştür Ekibi

Fotoğraf Köprüsü adlı sergimizi e-kitap olarak paylaşıyoruz

30 Hapishanede- 55 fotoğraf sanatçısı ve 55 Tutsağı buluşturarak oluşturduğumuz bu sergimizde amacımız: Tutsaklarla birlikte kolektif bir fotoğraf projesi gerçekleştirmek Dışarıda olan bizlerin, tutsaklarla iletişim halinde olmalarını sağlamak Yaratıcı olmanın yalnızca zanaat olmadığını, düşüncenin soyutlama aracı olarak nasıl kullanılabileceğini göstermek İçerinin sesini fotoğrafların diliyle dışarıdaki insanlara göstermek .

TUTSAKLARIN UMUT METAFORLARI: ‘KARANLIKTA KAHKAHA’ ANKARA'DA SERGİLENECEK

TUTSAKLARIN UMUT METAFORLARI: ‘KARANLIKTA KAHKAHA’ 

Açılış: 31 Mayıs saat: 19.00

Adres: ODTÜ Mezunları Derneği. Vişnelik Tesisleri. Çankaya-Ankara

Uzun yıllardır cezaevindeki siyasi tutsaklar ile dayanışma gösteren ve bu noktada sanatsal faaliyetler yürüten Görülmüştür Kolektifi ve Redfotoğraf Grubu, Karşı Sanat'ın girişimiyle farklı cezaevlerinde kalan tutsakların çalışmalarını konu alan “Karanlıkta Kahkaha” adlı yeni bir sergi hazırladı. 

PİRHA Muhabiri Diren Keser cezaevinde

"Haberleri ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle yargılandığı davada verilen 21 aylık hapis cezası kesinleşen Diren Keser Tarsus Cezaevi’ne götürüldü."

Gazeteci Diren Keser doğru haberin peşinde olduğu için tutuklandı. Keser Kolektifimizin çalışmalarını izlemiş,  defalarca haber yapmıştı. Kolektifimizden yazar Adil Okay ile yaptıgı söyleşiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Şu an Tarsus hapishanesinde olan Diren Keser'in adresi netleşince paylaşacağız.

Fotoğraf soldan saga: Diren Keser, Adil Okay.

Dostumuz, arkadaşımız yazar, şair, fotoğrafçı Ümran Düşünsel'i kaybettik.

Dostumuz, arkadaşımız yazar, şair, fotoğrafçı Ümran Düşünsel'i kaybettik. Çok üzgünüz.

Kuruluşundan bu yana Görülmüştür Kolektifi'ne destek olan, onlarca politik tutsakla yazışan, yayınlanan her kitabından hapishanelere yollayan, duyarlı, devrimci, yazar ve şair dostumuz Ümran Düşünsel uzun zamandır kanser tedavisi görüyordu.

Ailesinin, yakınlarının, politik tutsakların başı sağolsun.

Anısı yaşayacaktır.

Hakkında:

Özgür Düş Postası bülteninin Kış sayısı okurlarıyla buluştu.

Özgür Düş Postası yeni sayısı çıktı
 

Özgür Düş Postası, yeni sayısıyla hapishanelerde dört duvar arasında özgür düş kuranların, direnenlerin sesini ve direncini uluslararası alanda kamuoyuna ulaştırmaya devam ediyor.

Tutsakların Sesi Platformu (TSP) tarafından düzenli olarak çıkarılan Özgür Düş Postası bülteninin Kış sayısı zengin bir içerikle okurlarıyla buluştu.

“İçeride Dışarıda” adlı, 20 Fotoğrafçı ile 30 tutsağı buluşturduğumuz şiddet temalı sergi 28-29 Ekim’de Stutgart'ta

“İçeride Dışarıda” adını verdiğimiz, 20 Fotoğrafçı ile 30 tutsak şair, yazar, ressam ve karikatüristin buluştuğu sergimiz 28-29 Ekim’de Stuttgart Tohum Kültür Merkezi’nde açılacaktır.

Sergi hakkında bilgi

İÇERİDE DIŞARIDA…

Tutsak yazar şair Murat Türk ile Tülin Şahin Okay'ın ortak çalışması "Su da susar" okuyucuyla buluştu

Teşekkür

Tutsak yazar şair Murat Türk ile Tülin Şahin Okay'ın demir parmaklıkları, sansürü otosansürü aşarak hazırladıkları, Gorulmustur kolektifi olarak bizim de emegimizin gectigi kitabın tanıtım toplantısına ilgi yoğundu.

Emegi geçenlere, bizi yalnız bırakmayan dostlara, kurum, sendika, dernek temsilcilerine, Yeşil Sol parti Mersin milletvekili adaylarına, Mersin Cemevi'ne, IHD'ye, Akdeniz Sanat kolektifi'ne, Sözyüzü grubuna, sanatcı arkadaşlara ve Sokak kitap evi emekçilerine teşekkür ediyoruz.

***

Kitap hakkında: