Lütfiye Burcu Kara

Hasta Tutsak sevk için yardım istiyor

"Babamın vefatından sonra annem yalnız kaldı. Bazen İstanbul'a gidiyor ve orada uzun süreli kalıyor. Aynı zamanda geçimini sağladığı tek kaynak babamdan kalan emekli maaşı. Bu parayla hem bana, hem kendi masraflarına yetişmesi pek olanaklı olmuyor. Benim kalp rahatsızlığımdan kaynaklı görüşe gelmediğinde de içi rahat etmiyor. Ben daha önce sağlık sorunlarım gerekçesiyle de öyle istedim ancak hastane heyeti "burada kalabilir" raporu verdi. Burada kaldığım süreçte sağlık sorunlarım da ilerledi. 10 ay içerisinde hafif düzeyde olan aort yetmezliğim orta düzeye yükseldi.

Her hafta sayfalarca mektup bekliyorum !

"Her hafta sayfalarca mektup bekliyorum. (...) Herkese buradaki insanların en büyük ihtiyaçlarının mektup olduğunu söyle. Sadece ben değil, cezaevindeki hiçbir  dostumuzu ihmal etmesinler. Ve unutmasınlar ki her şey çok güzel olacak, belki bugün değil ama elbet birgün…"

Lütfiye Burcu Kara

T Tipi Hapishanesi C-6 Koğuşu Elazığ

***

Gamze cancağızım nasılsın?

Yazar Adil Okay'ın yasal kitabı Gaziantep Hapishanesinde yasaklandı

02.04.2017

Sevgili Adil Okay, merhaba

Nasılsınız, umut ediyorum ki iyisinizdir. Beni soracak olursanız iyiyim, teşekkür ederim.

Kitaplarınız elime ulaştı ve dayanışma içinde olmanız beni sevindirdi. Ben ve burada kalan birkaç siyasi tutsak arkadaş kitabı bir gecede okuyup bitirdik. Bana 3 kitap gönderildiği; ancak birinin “sakıncalı” bulunup tarafıma teslim edilmediği bildirildi.