Hasta Tutsak sevk için yardım istiyor

"Babamın vefatından sonra annem yalnız kaldı. Bazen İstanbul'a gidiyor ve orada uzun süreli kalıyor. Aynı zamanda geçimini sağladığı tek kaynak babamdan kalan emekli maaşı. Bu parayla hem bana, hem kendi masraflarına yetişmesi pek olanaklı olmuyor. Benim kalp rahatsızlığımdan kaynaklı görüşe gelmediğinde de içi rahat etmiyor. Ben daha önce sağlık sorunlarım gerekçesiyle de öyle istedim ancak hastane heyeti "burada kalabilir" raporu verdi. Burada kaldığım süreçte sağlık sorunlarım da ilerledi. 10 ay içerisinde hafif düzeyde olan aort yetmezliğim orta düzeye yükseldi. Kalp ritim bozukluğum da aynı şekilde ilerledi. Ama bunlara rağmen heyet burada kalabileceğimi söylüyor. Sevkim konusundaki girişimlerimiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum."

LÜTFİYE BURCU KARA

KAMPÜS KADIN KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU C-T-8

TARSUS MERSİN

***

Değerli Adil hocam, merhaba.
    İyi olmanızı umut ediyor, Öykü'yü öpüyorum. Size uzun süredir yazamadım. Biliyorsunuz, neredeyse 16 aydır Tarsus'tayım. Gerek buranın yoğunluğu, gerek benim bazı sıkıntılarım yazmamı engelledi aslına bakarsanız. İlk geldiğimizde burası da yeni açılmıştı ve birçok sorun vardı. Adreslerimizin bize ulaşması da 2 ayı bulmuştu. Ve buranın sorularını çözmek de uzun zamanımızı aldı. Burayı toparladık derken benim bireysel sorunlarım çıktı ortaya. Önce çok değer verdiğim bir dostumu, sonra babamı kaybettim. Ve sonrasında Kayseri'ye toplu sevkler gerçekleşti, sürekli koğuş değişimleri yaşandı. Elbette tüm bunlar yazmayışımı haklı çıkarmaz. Siz, biz tutsakların daimi dostu oldunuz her zaman, sesimiz oldunuz. Hangi koşullar altında olursa olsun yazmalıydım. Aslında ara ara yazmak istedim. Bazı sorunlarda ilgili olarak yardımınıza ihtiyacım vardı ama sadece bunun için yazmış olmak istemedim. Aslında yine sorundan kaynaklı yazıyorum ama beni anlayışla karşılayacağınızı umuyorum ve anlayışınıza sığınıyorum hocam.
    Gamze dosyamdan filan tam olarak size bahsetmiş miydi bilmiyorum da uzun zamandır ondan da haber alamıyorum. 2013 Gezi Ayaklanması'ndan sonra İzmir'de açılmıştı dosyam. "TKEP/L üyesi olmamakla birlikte, adına eylem yapmak"tan ceza aldım. (...)

Şimdi tekli hücreye çıktım." Sevk talebimi bir de bu şekilde deneyeceğim. Sizin de sevkler konusunda yardımcı olabileceğinizi söylemişti bir arkadaşım. Bu konuda benim için yapabileceğiniz bir şeyler var mıdır bilemiyorum ama eğer yardımcı olabilirsen, beni çok mutlu edersiniz. Tabii bunun yanısıra başka nedenler de var. Ablam'ın İstanbul'da yaşıyor olması gibi. Babamın vefatından sonra annem yalnız kaldı. Bazen İstanbul'a gidiyor ve orada uzun süreli kalıyor. Aynı zamanda geçimini sağladığı tek kaynak babamdan kalan emekli maaşı. Bu parayla hem bana, hem kendi masraflarına yetişmesi pek olanaklı olmuyor. Benim kalp rahatsızlığımdan kaynaklı görüşe gelmediğinde de içi rahat etmiyor. Ben daha önce sağlık sorunlarım gerekçesiyle de öyle istedim ancak hastane heyeti "burada kalabilir" raporu verdi. Burada kaldığım süreçte sağlık sorunlarım da ilerledi. 10 ay içerisinde hafif düzeyde olan aort yetmezliğim orta düzeye yükseldi. Kalp ritim bozukluğum da aynı şekilde ilerledi. Ama bunlara rağmen heyet burada kalabileceğimi söylüyor. Sevkim konusundaki girişimlerimiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Ben size uzun süredir yazmamış olsam da yardımınızı esirgemeyeceğinizi biliyorum.
    Bunun dışında biraz da yaşantımdan bahsedeyim size. Tabii ki bol bol okuyorum. Kapital 2. Cildi bitirmek üzereyim. Bunun dışında öykü yazmaya çalışıyorum. Öykülerim ÖNSÖZ dergisinde yayınlanıyor. Yani henüz 1 tanesi yayınlandı ama hazırda, yayınlanacak birkaç tane daha var. Hikayelerim bazen buradaki olaylar, bazen de genel olaylar üzerine oluyor. Daha önceki koğuşumda Çınar Amed isimli bir çocuğumuz vardı, onun üzerine bir yazı kaleme almıştım. Arada kitap tanıtım yazıları yazıyorum. Bunları henüz yayınlanmak üzere dışarıya yollamadım ama yakında yollayacağım. Belki fırsat bulup bazılarını okur ve bana yorumlarınızı iletirsiniz.
    Bana en son Arkası Yarın isimli kitabınızı yollamıştınız, güzel bir kitaptı ancak okuduktan sonra size yorumlarımı iletememiştim. Yeni kitap çalışmalarınız var mı haberdar değilim ama varsa okumak isterim. Tabii yayınlanmış, ama bana yollamadığınız bazı kitaplar da var Şair Kapıları; Konuşan fotoğrafar; Eylül Kokusu; ödev; Az çalışmalı, Aşka zaman Ayırmalı; Karanlığın İçinde Aydınlık Yüzler- Ölülerimiz Konuşuyor. Eğer imkanınız varsa, yollayabilirseniz bunları da okumayı çok isterim.
    Şimdilik size veda edeyim Adil hocam. Kendinize çok iyi bakın. Öykü'yü benim için öperseniz ve onun yeni resmi varsa yollayabilirseniz sevinirim. Her şey için, en başta da dostumuz olduğunuz için teşekkür ederim. Size daha sık yazmaya çalışacağım. Görüşmek umuduyla. Sevgiler...

 

İlişkili İçerik