Resul Sarıgül

Ozan Veli Mahlasıyla Şiirleri Yayınlanan Resul Sarıgül'ün Baş Sağlığı ve Dayanışma Faksı

Sevgili Okay Ailesi;

Bu büyük acı okyanusu içinde, bir damla da bizim acımız olduysa; yanıp yakılacak değiliz elbet; ama soğutulmasına ve unutulmasına izin vermeyeceğimizi haykıracağız.

Sizlerin ve yüreği yanan on binlerce insanımızın acılarını paylaşıyoruz. Bir yanımız hücrede, bir yanımız enkaz altında; ışığa tutunan yanımıza sımsıkı sarılacağız, sarılmak zorundayız. Başka seçeneğimiz yok. Sımsıkı kucaklıyorum sizleri!

"Normal mektupların gelmesi bazen iki ayı buluyor, bazen de hiç gelmiyor..."

 

21.01.2023

Sevgili Adil, Merhaba!

                Kartınızı ve davetiyenizi içeren iletinizi dün aldım, içteki yazı ve kartlarda tarih yoktu; mektup üstündeki pul yırtıldığından tarih de okunamadı; yani ne zaman göndermişsiniz belli değil; geç kalmasın diye hemen yazdım bir şeyler, gönderiyorum.

                Yeni yıl kartı gönderdiğini yazmışsın; ama henüz elime geçmedi; normal mektupların gelmesi bazen iki ayı buluyor, bazen hiç gelmiyor.

ONYEDİ YILLIK TUTSAK YAZDI: " Nefes almaya devam ettikçe, yaşam nedenlerimize sımsıkı sarılmaktan başka seçeneğimiz yok."

“Ankara DAL’ın marifetiyle 1981’de su toplayan sağ akciğerimden 82’de üç kilo su almışlardı; o sıra ölüm sınırından dönmüştüm. Neyse ki annemin balı ve sütü çok hızlı  toparlanmamı sağlamıştı. O akciğer, dağların en zor koşullarında yedi yıl taşıdı beni; sonra yedi yıl da şehirlerde, on yedi yıldır da zindanda taşıyor; virüse karşı gardını almış bekliyor, gayet cesur da…”

RESUL SARIGÜL

2 No'lu F tipi Cezaevi. İzmit-Kocaeli

 

***

09.08.2020

Sevgili Sibel, Sevgili Temel;

Merhaba!

Resul Sarıgül'den (Ozan Veli) Mektup var

Sizin gönderdiğiniz kitapları da almıştık. Son gelen zarfta kartlar vardı; kitap olup olmadığını henüz öğrenemedim, üzerine de not düşülmemiş. Ben gayet iyiyim. Yerde yatma sıkıntıları olsa da, altı kişi olmanın “tadını” çıkarıyoruz!

Resul Sarıgül

2 No’lu F tipi cezaevi C6/84

İzmit/ Kocaeli

 

Merhaba,

(…)