Ben Çıkana Kadar Büyüme E mi

Türkiye'nin en uzun süreli tutsağı HASAN GÜLBAHAR'dan yeni mektup

“Burada özellikle PTT’de birileri tarafından mektuplarımıza alıkoyma olayı var. Zaten 1-2 ay önce şikayet ettim. Henüz geri dönüş olmadı. Bir görüşçü arkadaşıma yolladığım (3 ay önce) mektup daha yeni eline geçtiği gibi öncesinde de; 'adresini öğrendik, takip ediliyorsunuz' tehdit içerikli bir face mesajı atılmıştı.”

21 Kasım 2015

 

Merhaba Sevgili Adil Hocam,

Fatma Tokmak Ölüyor… Duyuyor Musunuz…

Çocukluğumda asfaltın henüz girmediği dar sokak aralarında “Destancı”lar gezerdi. Trafik kazasında bir ailenin yok oluşu ya da genç yaşta amansız hastalığa yakalanan bir çocuğun yaşam öyküsü gibi trajedileri süsleyip –püsleyip ağıt-türkü formatında okurlardı. O sırada evde olan kadınlar, erkekler, çocuklar Destancı’yı sesinden tanır hemen dışarı çıkar dinlerlerdi. Destan bitince yaşlı gözlerle 5-10 kuruş verip tek sayfaya dökülmüş “destan”ı satın alırlardı.

Velhasıl o dönemde tanımadığımız insanlar için gözyaşı dökerdik.

Hapishane mektupları ve illegal haberleşme

İnsankızının-oğlunun iletişim araçları her çağda biraz daha gelişti. Tam tam’lardan, dumanla haberleşmeye, güvercin kanadından, telgrafın tellerine, posta arabalarından, cep telefonlarıyla yazışmaya, 140 karakterle sınırlı aşk mektuplarından, “kopyala-yapıştır” kiç mektupların yoğunlaştığı internete vardık. Peki, “mektup” bitti mi. Mektuplaşma tarihe mi karıştı? Hayır. Belki artık insanların büyük çoğunluğu elle yazmıyor. Klavye yerini aldı kalemin. Ama mektuplar, “e-mektuplar” gidip gelmeye devam ediyor. Türkülere - şarkılara konu oluyor.

"BEN ÇIKANA KADAR BÜYÜME E Mİ..." Çukurova Kitap Fuarında

"Görülmüştür" ekibinden ADİL OKAY 7. ÇUKUROVA KİTAP FUARINDA kitaplarını imzalayacak.

19 Ocak Pazar saat 13.00 - 18.00 arası NOTA BENE standında okurlarıyla buluşacak olan Adil Okay, yayınlandığında büyük sarsıntı yaratan, Hapishaneler temalı, TBMM'nde milletvekillerinin referans gösterdiği "BEN ÇIKANA KADAR BÜYÜME E Mİ..." adlı kitabı hakkında söyleşi yapacak.

Yer: Salon 1. Nota Bene standı. stand no: 706 A. ADANA

Mustafa Balbay Hakkında Son Kez Yazıyor ve Talepte Bulunuyorum

Gazeteci Mustafa Balbay, tahliye oldu. Darısı geride kalan 54 gazetecinin başına. Balbay’ın tahliyesi uzun tutukluluk mağduriyetine dayandırıldı. Ve tabi milletvekili seçilmesine. Ben Balbay hakkında iki kez yazmıştım. Birincisi Balbay’ın hapishanede 500. Gününü doldurması üzerine yükselen –tabi ki haklı- tepkiler üzerineydi.. .