25 Yıllık Tutsak Ermenek Hapishanesinden Yazdı

Sevgili hocam, göndermiş olduğun dergi ve kitabı aldım. Kitap-Dergi alıyorlar ama direkt vermiyorlar. Hukuki yollara başvurdum. OHAL ‘den dolayı vermediler. Ben mahkemeye başvurunca mahkeme verilmesine karar verdi. Diğer seferde aynısı oldu. Eğer okunmuş eski dergi varsa onları da gönderirsen sevinirim.”

Yılmaz DEMİR

M Tipi Kapalı Cezaevi B-2 Koğuşu

Ermenek /Karaman

***

Sevgili Adil Hoca Merhaba;

Senin şahsında tüm aile fertlerini bahar sıcaklığıyla selamlıyor, iyi ve sağlıklı olmanızı diliyorum.

                Senin kadar değerli mektup ve 4 kartı 29 Ocak 2018 ‘ de aldım. Kartlar için teşekkür…

Siz sevgili dostlardan haber almak bizi oldukça sevindirdi.

                Bu arada nasılsınız? Umarım iyi ve sağlıklısınız. Hep iyi olmanı dilerim. Bu aralar çok yoğun olduğunu biliyorum. Gazeteye kayyum atanmadan önce yapmış olduğun sergileri gazeteden takip etme imkânı vardı. Artık takip etme imkânı yok L inşallah en kısa sürede bir gazete çıkarırlar.

                Sevgili Adil Hoca, bu aralar senin çalışmalarını takip etme imkânımız olmasa da senin hem cezaevleri konusunda ve hem de biz tutsaklar konusunda duyarlı olduğunu biliyorum. Bu konuda seni takdir ediyorum. Sevgili annem, senin gibi duyarlı hevaller için ‘’Allah onlardan razı olsun ‘’ der. Ben de ‘’ Âmin ‘’ derim.

                Bu arada bizi soracak olursan genel anlamda iyi olmaya çalışıyoruz. Şu an iki odada 14 arkadaş kalıyoruz. Genel uygulamalar her yerde sürüyor. Birebir takip ettiğin için değinme gereği duymuyorum.

                Sevgili hocam, göndermiş olduğun dergi ve kitabı aldım. Kitap-Dergi alıyorlar ama direkt vermiyorlar. Hukuki yollara başvurdum. OHAL ‘den dolayı vermediler. Ben mahkemeye başvurunca mahkeme verilmesine karar verdi. Diğer seferde aynısı oldu. Eğer okunmuş eski dergi varsa onları da gönderirsen sevinirim.

                Sevgili Hocam, zor günlerden geçtiğimiz bir gerçek. Ama 25. Yılımız oldu. Yine mirasını devraldığımız yoldaşlara layık olmaya çalışıyoruz.

                Seni ve tüm aile fertlerini bir kez daha selamlıyorum. Sevgili prensesim Öykü’ye de birkaç satır yazacağım.

Sevgi ve saygılarımla.

  Hevalin

Yılmaz DEMİR

M Tipi Kapalı Cezaevi

B-2 Koğuşu

Ermenek /Karaman

İlişkili İçerik