25 Yıllık Tutsak Ermenek Hapishanesinden yazdı: Keyfiyeti anlamakta zorluk çekiyorum

“Son yıllarda cezaevindeki uygulamalar çok farklılaştı. Bunları bir bir takip ediyorsunuz. Bu mektupları bile dikkatli yazmaya çalışıyoruz. Çünkü insan yaşananları yazdığında ‘’sakıncalı ‘’ olarak görülüyor ve gönderilmiyor. İlginç olan geçen gün Hüseyin Akyol ‘ a kurumun resmi belgesini göndermek istedim, sıkıntı yaşandı. Oysa UYAP ‘ta olan belgelerdir. 25 yıldır cezaevindeyim ve çok ilginç uygulamalarla karşılaştım. Anlamakta zorluk çekiyorum.”

3 MAYIS 2018

Yılmaz Demir

M tipi kapalı cezaevi   B-2

   Ermenek /Karaman

***

Sevgili Adil Hocam merhaba;

Senin şahsında tüm işçi ve emekçilerin geçmiş 1 Mayıs Dünya İşçi ve Emekçiler Bayramını kutlar hiçbir işçi-emekçinin iş kazalarında ölmediği, emeğin sömürülmediği bir dünya dileğiyle…

            Senin kadar değer verdiğim mektubu 26 Nisan 2018 ‘de aldım. Senin, aile fertlerinin ve özelikle sevgili prensesim Öykü ‘nünü iyi olmasına sevindim. Hep iyi olmanızı dilerim. Aman sağlığınıza dikkat edin.

            Sevgili hocam senden her mektup aldığımda Adil Hocanın çalışmaları, Sevgili Öykücüğün yıllar önce göndermiş olduğu mektup, balon, vb. anımsarım. Her biri unutulmayan bir anı olarak yerini almıştır. Bu bağlamda bazen resim albümüme bakıyorum. Sevgili Öykücüğün fotoğrafları yerini almış. Sevgili öykücüğe kucak dolusu selamlarımı gönderiyorum. Eğer dersleri yoğun değilse ya da yılda bir de olsa fırsat bulursa biz kadim arkadaşlarına geçmişte gönderdiği mektuplara benzer mektup yazarsa çok sevinirim. Eğer derslerden dolayı yoğunsa canı sağ olsun.

            Sevgili Hocam, son yıllarda cezaevindeki uygulamalar çok farklılaştı. Bunları bir bir takip ediyorsunuz. Bu mektupları bile dikkatli yazmaya çalışıyoruz. Çünkü insan yaşananları yazdığında ‘’sakıncalı ‘’ olarak görülüyor ve gönderilmiyor. İlginç olan geçen gün Hüseyin Akyol ‘ a kurumun resmi belgesini göndermek istedim, sıkıntı yaşandı. Oysa UYAP ‘ta olan belgelerdir. 25 yıldır cezaevindeyim ve çok ilginç uygulamalarla karşılaştım. Anlamakta zorluk çekiyorum. Galiba bunun için 25 yıl daha yatmam gerekir. J

Bu arada bizi soracak olursan genel anlamda iyi olmaya çalışıyoruz. Şu an iki odada 14 arkadaş kalıyoruz. Tüm arkadaşların kucak dolusu selamlarını gönderiyorum. Farklı uygulamalar olsa da bizle zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz.

            Sevgili hocam bizim ‘’Güney’’ dergisinin son sayısı çıkmadı mı? Çıkması gerekirdi. Belki göndermişsindir. Geçen mektupta kitap –dergi alındığını belirtmiştim. Tanıdık çevreler size eski dergide gönderebilirler.

            Sevgili Hocam bu aralar cezaevlerinde kendine göre bazı sorun –sıkıntılar yaşanıyor. Eğer fırsat bulursam ‘’Görülmüştür’’ için birkaç satır yazarım. Hangi mektubu yayınladığını bilmiyorum. Ama Adil Hocam en doğrusunu yapar.

            Bu arada göndermiş olduğun o güzel kart içinde teşekkür ediyorum. Her sevgili Adil Hoca ya da Sevgili Öykücük kart gönderdiğinde burada paylaşıyoruz J

            Aileyi soracak olursan; iyi olmaya çalışıyorlar. Görüşe gelmek için hazırlanmışlardı ama görüş cezam olduğu için gelemediler. Belki bu ay gelebilirler.

            Seni ve tüm aile fertlerini bir kez daha selamlıyor, iyi ve sağlıklı olmanızı diliyorum. Sevgili Tülin ‘ e çok özel selamlarımızı gönderiyorum.

Kendinize çok iyi bakın.

Özgür yarınlarda buluşmak dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımlar

Hevalin Yılmaz

Ermenek /Karaman

Yılmaz Demir

M tipi kapalı cezaevi B-2

   Ermenek /Karaman

 

İlişkili İçerik