65 Gündür Açlık Grevinde Olan Karikatürist Özlem Özdemir'den Mektup Var

            Sevgili Adil Arkadaş

Merhaba,

            Seni ve yanındaki tüm güzellikleri selamlıyor, sevgiyle kucaklıyorum.

            Sergi için karikatür çizmeyi çok istedim ama olmadı… Açlık grevi başlayınca adapte olup çizemedim. Açıkçası epey heyecanlanmıştım da. O sergide yer almayı isterdim. Dediğim gibi; eyleme girince yapamadım. Böylesi süreçlerde zindanlardaki hareketliliği, zorlukları tahmin edersin.

            Bugün açlık grevi eyleminin 37. Günü. Her doğan günü merakla karşılıyorum… (Not. özlem Özdemir mektubu 21 Ocak'ta postaya vermiş. Bu gün itibariyle tecrite karşı başlatılan açlık grevinin 65. günündedir)

            Açlık grevi eylemleri için dışarıdakiler hep şunu söyler: ‘’bedeninin ölüme yatırdı. ‘’ Belki doğrudur, ama inan ben sımsıkı yaşama yatırdım bedenimi. Bu sergiye yetiştiremedim ama bu eylem sürecinde bir resim çizmek istiyorum(İlerleyen günlerde zorlanabilirim. ) Ve o çizdiğim resmi de ilk seninle, sizlerle paylaşacağım.

            Umarım sergi güzel geçer. Orada olmayı isterdim çizimlerimle… Acaba o sergideki çizimleri sonra benimle paylaşabilir misin?

            Bir kâğıdın aklığında, böyle geldim bu sefer. Bu çalışmayı yürüten tüm arkadaşlara da selamlarımı ve sevgilerimi yolluyorum. Sonsuz başarılar diliyorum sizlere.

Sağlıcakla kal  21.01.2019

ÖZLEM ÖZDEMİR    KADIN KAPALI HAPİSHANESİ   GEBZE- KOCAELİ

 

İlişkili İçerik