Özlem Özdemir

162 Gün Açlık Grevinden Sonra karikatürist Özlem Özdemir'den Mektup Aldık

Sevgili Adil yoldaşım
Merhaba

Seni sevgiyle kucaklıyorum öncelikle. Açlık grevimiz 162.günde bitti. Altı gün hastanede kaldık. Açıkçası insan eylemdeyken fark etmiyor fakat hastane sürecinde aslından bünyenin, vücudun ne kadar yıpranmış olduğunu fark ediyorsun.

Biz şanslıydık. En azından hastaneye kaldırıldık. B vitamini, serum vs. aldık. Birçok cezaevinde bırak elem bitimini, eylem sürecinde dahi doğru düzgün ilgilenilmedi arkadaşlarla. Arkadaşlar da kalıcı bir şeyler, hasar vb. olmasından korkuyorum. Umarım olmaz…

65 Gündür Açlık Grevinde Olan Karikatürist Özlem Özdemir'den Mektup Var

            Sevgili Adil Arkadaş

Merhaba,

            Seni ve yanındaki tüm güzellikleri selamlıyor, sevgiyle kucaklıyorum.

            Sergi için karikatür çizmeyi çok istedim ama olmadı… Açlık grevi başlayınca adapte olup çizemedim. Açıkçası epey heyecanlanmıştım da. O sergide yer almayı isterdim. Dediğim gibi; eyleme girince yapamadım. Böylesi süreçlerde zindanlardaki hareketliliği, zorlukları tahmin edersin.

Tutsak Çizer Özlem Özdemir'den Mektup Var

Geri geri gidiyoruz; son durak 12 Eylül 1980’ler... Çiçeklerimizi aldılar önce. Hani şu zindanda çay demi ile yaratılan toprakta yeşertilen çeçeklerimizi... Kovalar, leğen, çekpaslar; onların başına gelenleri ve gelecek olanları saymıyorum artık.

Özlem ÖZDEMİR 

Kadın Kapalı Cezaevi B- 30 

Gebze/KOCAELİ

***

Güzel yürekli dostum, Atilla Atala merhaba,