AÇLIK GREVİNİN 85.GÜNÜNDE OLAN KADIN TUTSAKTAN MEKTUP

“Bu aralar aklıma hep şu soru takılıyor: Bu eyleme niye ölüme yatmak diyorlar? Ben ölüme yatmadım ki. Daha yaşamak istediğim, görmek istediğim, duymak istediğim ve bilmek istediğim bir dünya şey var.”

ÖZLEM ÖZDEMİR KADIN KAPALI CEZAEVİ - GEBZE/ KOCAELİ

***

Sevgili Adil;

Seni ve yanındaki tüm güzellikleri sevgiyle sımsıkı kucaklıyorum. Bugün Açlık grevi eylemimin (25 Şubat 2019 itibariyle b.n) 72. Günü. Herhangi bir sıkıntım yok şimdilik. Bilirsin, böylesi eylemlerde insan kendisinden çok diğer arkadaşlarını düşünüyor. Bunları yazarken havalandırmaya inen kar tanelerini seyrediyorum. Keşke yerler birazcık kar tutsaydı …

Sevgili Adil Yoldaşım;

Açlık grevi eylemleri kendisiyle birlikte bir duygusallığı da getiriyor. Yaşanan her anı daha dolu dolu, daha anlamlı yaşamaya çalışıyorsun. Güzel şeyler yaratmak, güzel şeyler bırakmak istiyorsun. Bu aralar aklıma hep şu soru takılıyor: Bu eyleme niye ölüme yatmak diyorlar? Ben ölüme yatmadım ki. Daha yaşamak istediğim, görmek istediğim, duymak istediğim ve bilmek istediğim bir dünya şey var. Tüm bunlar için yaşamam gerek! Ne garip değil mi günden güne erirken yaşama da bunca sıkı sıkı tutunuyorum. İşte beni ayakta tutan da bu yaşama istemi. Bir de hem buradaki, hem dışarıdaki arkadaşların verdiği moral. Sen de o arkadaşlardan birisin, görülmüştür ekibindeki arkadaşlar da… Sergiye karikatür çizemediğim için var olan karikatürlerimi koyacakmışsınız. Beni çok mutlu ettiniz. Çünkü o sergide yer almayı çok istiyordum. Keşke yeni şeyler de çizebilseydim… Bu duyarlılığın için çok teşekkür ediyorum.

Biyografimi ve fotoğrafımı yolluyorum. Umarım erken ulaşır. Tekrar sevgilerimi ve selamlarımı yolluyorum hepinize. Sımsıkı kucaklıyorum hepiniz.

Dirençle kalın.

25 Şubat 2019

ÖZLEM ÖZDEMİR

KADIN KAPALI CEZAEVİ

GEBZE/ KOCAELİ

           

İlişkili İçerik