Akkapı’dan Gezi tutsaklarına kart

Akkapılı emekçiler, bugün tutsak düşen direnişçilere kart gönderdiler.

Akkapı halkı düzenledikleri forumda aldıkları kararı hayata geçirerek tutsak direnişçilere kart gönderdi. Bugün saat 15.00’te benzinlik önünde bir araya gelinmesinin ardından Akkapı halkı imzalı “Direniş tutsaklarına özgürlük” pankartının arkasında sloganlarla Akkapı postanesinin önüne gelindi. İlk olarak burada bir basın açıklaması yapılarak şunlar söylendi: “Halkların meşru hakları için mücadele etmelerinden rahatsız olan, halkın taleplerini ve haykırışını sindiremeyen AKP hükümeti iki aydır sürdürdüğü baskı, işkence ve medya eliyle karalama kampanyalarına rağmen istediğini alamayınca bu kez devreye tutuklama terörünü soktu. Yüze yakın direnişçi bu süreçte polis operasyonları ve ev baskınlarıyla gözaltına alındı. Tutuklanarak ülkenin dört bir yanında ki zindanlara kapatıldı.”

Rojava’da Kürt halkına yönelik katliamlara da değinilerek şunlar ifade edildi: “Şimdi de AKP’nin beslediği dinci gerici çeteler Suriye’de Rojava’da kardeş Kürt halkına vahşi işkenceler eşliğinde katliamlar yapıyorlar. Ama unutulmasın ki ellerinde kendi halklarının, komşu ve kardeş halkların kanını taşıyanlar elbet bir gün döktükleri kanda boğulacaklardır. Bu ölümlere göz yumanlar, sesini çıkarmayanlar ve söyleyecek sözü olup fakat yutkunanlar, insanlıklarını kaybedeceklerdir.

Açıklamada son olarak şöyle denildi; “Direniş tutsakları serbest bırakılmadığı sürece tutsaklara sahip çıkacağımızı ve bu işin takipçisi olacağımızı, AKP hükümetinin baskı ve terörüne boyun eğmeyeceğimizi, hiçbir saldırı ve tehdidin bizi korkutamayacağını Akkapı halkı olarak haykırıyoruz.” 

Basın açıklamasının ardından postaneye girilerek hazırlanan kartlar tutsaklara gönderildi.

Kızıl Bayrak / Adana

Kaynak: kizilbayrak.net