"Daha ortak alanlara çıkamıyor, açık görüş yapamıyoruz"

“Kürtçe üç adet tiyatro yazdım. Yayınevleri tiyatro metinleri yeterince okunmuyor deyip basmıyorlar. Oysa tiyatro insanlık tarihi kadar eski bir empati yöntemidir de.”

Hüseyin YILDIRIM

F Tipi Cezaevi B1-4-45

BOLU

***

Adil Heval Merhaba,

Öncelikle selam ve sevgilerimi ileterek başlamak istiyorum. Umuyor ve diliyorum ki her açıdan iyisindir? Bizler de iyi sayılırız. Buradaki arkadaşların da selam ve sevgilerini yolluyorum.

Gönderdiğiniz “Tuhaf Buluşmalar Metrosu” kitabını aldım ve hemen okudum. Eline, yüreğine sağlık. Kalabalıklar içinde bir yalnızlık durağı, daha böyle güzel tasvir edilemezdi. İmgelerin çok güçlü ve kalemin etkili! Kendimi metroda yalnız ve tek başıma hissettim. Koca şehir adeta boşalmış ve insandan arınmıştı.

Kitabı okurken Amazon Ormanları’nda kaybolmuş bir insanın, köşe başında acaba karşısına ne çıkacak duygusu hakim oluyor. Birbirine bu denli yabancılaşmış insanın, sosyalleşmenin zirvesi diyebileceğimiz aşkı yakalaması mümkün mü? Aşk derin sosyalleşmenin gıdası olarak açığa çıkar. Okuyup anlayana gayet açık bir mesaj.

Tekrardan eline, yüreğine sağlık. Umarım devamı gelir. Ben de Kürtçe üç adet tiyatro yazdım. Yayınevleri tiyatro metinleri yeterince okunmuyor deyip basmıyorlar. Oysa tiyatro insanlık tarihi kadar eski bir empati yöntemidir de. Sanat ve edebiyata çok büyük katkıları olmuştur.

Heval Zana Mazak sana faks yazdıktan sonra kitabın geldi. Zana arkadaşın da selamları var. Başka da can sağlığı. Bugün üçüncü aşımızı olduk. Daha ortak alanlara çıkamıyor, açık görüş yapamıyoruz. Tekrar selam ve sevgilerimi iletiyor, şahsında devrimci-demokratlara ve tüm insanlığa selam olsun.

Sılav û rêzêrun şoreşger

Hüseyin YILDIRIM

F Tipi Cezaevi B1-4-45

BOLU