Hüseyin Yıldırım

"Daha ortak alanlara çıkamıyor, açık görüş yapamıyoruz"

“Kürtçe üç adet tiyatro yazdım. Yayınevleri tiyatro metinleri yeterince okunmuyor deyip basmıyorlar. Oysa tiyatro insanlık tarihi kadar eski bir empati yöntemidir de.”

Hüseyin YILDIRIM

F Tipi Cezaevi B1-4-45

BOLU

***

Adil Heval Merhaba,

Öncelikle selam ve sevgilerimi ileterek başlamak istiyorum. Umuyor ve diliyorum ki her açıdan iyisindir? Bizler de iyi sayılırız. Buradaki arkadaşların da selam ve sevgilerini yolluyorum.

Tutsak Karikatürist Hüseyin Yıldırım'dan yeni çizimler ve mektup: "Özgürlük bizler için en büyük değer"

Merhaba Adil Arkadaş

Öncelikle selam ve sevgilerimi yolluyorum. Hep yanımızda olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hiç beklenmedik bir anda yanımızda beliriveriyorsun. Umarım yaşam her zaman böyle adildir. Sizin gibi insanların varlığı önemlidir. Dilerim bir gün yüz yüze görüşme imkanımız da olur. Faksını, kitapları ve en son kartını aldım. İstediğin karikatürler ektedir. Toplam 7 tanedir. 2 ve 4 / 6 ve 7 birbirinin devamıdır. Bu yüzden 5 adet karikatür çizdim. Aceleye geldi, zamanlamadan kaynaklı nitelikli karikatür çıkmadı anlayacağını umuyorum.

Tutsak ressam 68 hareketiyle ilgili kitap istiyor

"68 kuşağını anlatan kitaplara ihtiyacımız var. Mutlaka gönder anlamında belirtmiyorum zira yük olmak istemem."

HÜSEYİN YILDIRIM F TİPİ CEZAEVİ B1-5-50 BOLU

***

Merhaba Adil Arkadaş;
 

Öncelikle selam ve sevgilerimi iletiyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Her açıdan yoğunluklu olduğun yansıyor. Sana karikatürleri gönderdikten sonra ilk cevabın Güney dergisi, konuşan fotoğraflar ve Ahmet Ada ‘nın ‘’Taçın Sesi ‘’ şiir kitabı oldu. İçinde yazılı bir şeyler aradım bulamadım. Sonra 21 Ocak ‘ta postalanmış kartın geldi.