“küçük bir odada bugün itibariyle 20 kişi kalıyoruz. Gerçekten nefes almak bile zor."

21 Ekim 2020

Merhaba Değerli Keke Adil,

Selam ve sevgilerimi iletiyor, iyi olmanızı diliyor, bu pandemi günlerinde aman ha, dikkat diyor, saygılarımı yolluyorum. Ben de kaç zamandır sizden mektup bekliyordum. Ama bu sefer zarf dolu dolu geldi. ‘Özgürlük’ projesine dair kart-yorum!, boş bir kart, Leyla Atabay’ın kitap tanıtımının ve Evin öyküsünün bilgisayar çıktısı. Hepsi için, çaba ve emekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim, emeği geçen herkesi sevgiyle selamlıyor, pandemiye rağmen kucaklıyorum. Uzaktan olunca bulaşıcı özelliği olmuyor. Bir de bu yazılarla birlikte ‘Asma Küsmüş’ adında kısa bir öykü de yollamıştım, ulaşıp-ulaşmadığını yazmadığınızdan anlamadım. En azından size ulaşanları yazarsanız sevinirim.

            Öncelikle, Damla ATAK’ın fotoğrafı yazdıklarımla uyumlu olmuş, çok beğendim. Size de Damla’ya da teşekkürlerimi iletiyorum, elinize yüreğinize sağlık diyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sanırım koronavirüsten dolayı, sergi felan açamadınız. Sağlık olsun diyeyim.

            Keke Adil!

Bizim buralarda bildiğiniz gibi. Bu aralar tedbirleri sıkılaştırdılar yine, iyi oldu, belki de virüs içeriye kadar geldi bilemiyoruz. Maalesef bu konuda bilgi verilmiyor, hiçbir yere çıkmama devam ediyor, haftada bir defa Salı günleri 20 dakika-bu süreçteki tek iyi şey telefon görüşmesine çıkıyoruz. Onun dışında küçük bir odada bugün itibariyle 20 kişi kalıyoruz. Gerçekten nefes almak bile zor, adlilerin odaları daha kalabalık, bugün bir arkadaşımız tahliye oldu. O yüzden 20 kişi kaldık diye yazdım.  Başka da yeni bir şey yok. Uzun bir aradan sonra ilaçlama yapıldı, personel koruma elbiseyle geliyor sayıma. Bu da virüsün maltaya girdiği kuşkusu uyandırıyor bizde, biz de elden geldiğince tedbirli davranmaya çalışıyoruz. Yapacak başka bir şey de yok. Merak etmeyin yine de iyi sayılırız.

            Çok uzatmadan bitireceğim. Sergi için düzenlenen fotoğraf-yorumu içeren kartpostalı çok beğendiğimi vurgulayarak bitireyim. Selam, sevgi ve saygılarımı iletirken, mektup ve yazılarıma cevap verdiğinizde size zahmet ulaşanları yazın ki bileyim. Kalın sağlıcakla, arayan, soran, özleyen, seven herkese içtenlikle sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

            Sizleri özlemle kucaklıyorum. Saygılarımla

Seyit OKTAY T Tipi Cezaevi B3-7 TOKAT

İlişkili İçerik