OĞLUM CEBRAİL ANCAR İÇİN YARDIM ÇAĞRISIDIR!

İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Yaşanan Hak İhlalleri ve Hukuksuzluklar

OĞLUM CEBRAİL ANCAR İÇİN YARDIM ÇAĞRISIDIR!

Şuan  İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü bulunan oğlum  Cebrail ANCAR Ohal ile birlikte giderek  artan baskı ve tecrit uygulamalarına maruz kaldığını belirterek; temel haklarının dahi gasp edildiğini beyan etmiştir. Bir grup gardiyanın kendisini boğarak öldürmeye çalıştığını ve ölüm tehditi aldığını iletmiştir.

Kendisinin avukatıyla görüşme hakkı dahil, birçok hukuksal hakkı engellenmiş olup; bir grup gardiyanın sürekli  artan fiziksel ve psikolojik baskılarını dava etmesine rağmen içeride görülen ve dışarıdan hükümlünün avukatının müdahil olamadığı duruşma kendisinin aleyhine sonuçlanmış ve hücre içinde hücre cezasıyla insan onurunu zedeleyen bir ceza ile karşı karşıya kalmıştır. Ceza İnfaz Kurumunun içeride süren baskıları gün geçtikçe artmakta olup bir an evvel Ceza Evi İnceleme Kurumları tarafınca işleme alınmalıdır. Hükümlü oğlum Cebrail ANCAR bir grup gardiyan tarafından yataktan atıldığını ve boğularak öldürülmeye çalışıldığını ardından revire kaldırıldığını beyan etmiştir. En son  yapmış olduğum telefon görüşmesinde  can güvenliğinin olmadığını her an öldürülebileceğini bildirmiştir. Yatalak hasta olduğum için kendisini gidip göremiyorum. Nakil taleplerim ise sonuçsuz kalıyor. Özür raporuma rağmen kendisini adresime yakın bir cezaevine almadılar. Oğlum ile tek iletişim şansım iki haftada bir on dakikayı geçmeyen telefon görüşmelerim ve engele uğrayan mektuplar. 

Darp edilmeler, gardiyanların grup halinde fiziksel saldırı ve tehditleri,  sözlü hakaretler, görüş sürelerinin ciddi manada minumum seviyenin altında tutulup sürekli bahanelerle engellenmeye çalışılması, kişisel eşyalara keyfi şekilde el koymalar, mektupların engellenmesi ve hükümlü tarafından talep edilen mazeretli nakil talep dilekçelerinin engellenmesi ve yalnızca gün içerisinde 1 saati bulmayan havalandırma hakkının dahi gaspı; bunlar kurumda yaşanan  hak ve hukuk ihlallerinin yalnızca bir kısmı olup bu sorunların ivedikle incelenip çözülmesi gerekmektedir.                                                                                          

Sıddık ANCAR,

HÜKÜMLÜNÜN BABASI

19.03.2018

İMZA KAMPANYASI

https://www.change.org/p/o%C4%9Flum-cebrail-ancar-yakin-bir-ceza-evine-nakledilsin

İlişkili İçerik