Pınar Aydınlar Yalnız Değildir

PINAR AYDINLAR'A SELAM

" Pınar Aydınlar'a, 2023 yılında Dersim'de düzenlenen 21’inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nde söylediği şarkılar ve iki sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verildi. "

Tabi bu ilk degil. Suya sabuna dokunan yani tertemiz olan Pınar Aydınlar, ezilenlerin safında yer aldığı için sık sık kovuşturmaya uğrar, hapse girer çıkar. Bu da yetmezmiş gibi sivil ya da “yarı resmi” faşist çeteler tarafından tehdit edilir. Ama o doğru bildiğini söylemeye devam eder. Sadece konuşup türkü söylemekle kalmaz, alanlara da çıkar. Kâh grev çadırındadır, kâh açlık grevindeki sanatçıların, yanındadır. Cumartesi Anneleri ve hasta tutsaklar için düzenlenen etkinliklerde yer alır. Politik tutsaklar için açtığımız sergilere gelir, Görülmüştür kolektifi'ne destek sunar, davet edilince dünyanın öbür ucuna konser vermeye gider.

Pınar Aydınlar özgürlük ve eşitlik mücadelesi sürecinde elini taşın altına koyan, kuru veya yaş gürültüye pabuç bırakmayan sanatçılarımızdan biridir.  Ona yalnız olmadığını hissettirelim.
 
İyi ki varsın pınar…