Tutsak Yazar Ergin Doğru Elazığ Hapishanesi'nden Yazıyor

Merhaba Adil Hocam,

              İyi olmanızı diliyorum. Göndermiş olduğunuz mektup ve kartı aldım çok teşekkür ederim. Ayrıca yeni çalışmanızdan dolayı kutlar, beni düşündüğünüz içinde teşekkür ederim. Kısa sürede katkı sunmak için bir yazı ve 4 şiir gönderdim. Şimdiden başarılar diliyorum.

               Değerli hocam bizler için çok anlamlı olan çalışmalarınızdan dolayı mahpusluk yaşamı ve zindanların durumunu biliyorsunuz. Koşullarımız zor olsa da yaşama anlam katmak için umudumuz ve emeğimiz her zamankinden güçlüdür.

               Sevgili hocam buradan duvarların ötesini pürdikkat takip ediyoruz. Yaşama bütünlüklü bakmadan bu soğuk betonlar arasında sıcak kalmanın mümkünü yok. Yaşanılan zorluklar, giderek artan karanlığa karşı yaşamı aydınlatan ve gecelerin kabusu olan güneşe inanmak gerekiyor. Var olan ışığı büyük umut kaynağına çevirmeden karanlıklara son vermek yaşamı aydınlatmak mümkün değil. Her ne kadar bugün yalnızlığı daha fazla hissetsek de yeniden tomurcuklanan yaşamın maviliğinin buralardan varacağına inanıyoruz.

               Dışarda yüreklerinin rotasını umuttan çekmeyenler var oldukça asla yalnız olmayacağımız bilinci ile duvarların ötesine yürek köprüleri kurmaya devam edeceğiz.

               Sevgili hocam anlamlı çalışmalarınızın tümünü takip etme şansım olmasa da gelen mektuplardan kısmen öğreniyorum. Buraya edebiyat, siyasal dergiler, Evrensel, Yaşam Gazeteleri verilmiyor. Sadece kendi paramızla kimi edebiyat dergilerini alabiliyoruz. Böyle olunca mektup dışında haber alma şansımız yok. Buna rağmen yıllardır büyük emek ve fedakarlıkla yürütülen “görülmüştür” kolektifi karanlıkta umut ışığıdır. Her daim sizlerle beraberiz.

               Değerli hocam istediğim kart bana gönderdiğiniz üzerinde bana ait kısa bir paragrafın olduğu karttır. Elinizde yoksa canınız sağ olsun. Anı olarak saklamak ve arkadaşlarla paylaşmak istemiştim.

               Sevgili hocam mektubuma son verirken sizi en içten duygularla sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Değerli ailenize içten selamlar, saygılar. Yine birlikte çalıştığınız arkadaşlara ve Karşı Sanat’taki tüm arkadaşlara selamlar, saygılar. Umutla kalın.

Ergin DOĞRU

Elazığ 2 Nolu Kapalı Hapishane Sağ C-21

ELAZIĞ