Tutsak yazar Seyit Oktay "Görülmüştür" ekibine teşekkür etmiş

      18.11.2013

Merhaba Sevgili Keké Adil

   Kartını, beraberindeki kartları aldım. Öykü'nün " salyangozla mücadelesi mi, muhabbeti mi diyeyim " konu çok tatlıydı, yanaklarından öpüyorum Öykü'müzü de. Nasıl? Okul yaşantısından memnun mu? Umarım pot kırmıyorumdur, başlamıştı değil mi? Kırmışsam da yaşlılığımıza verin. Yaşlı desem de içimden de hiç öyle değilim diyorum. Velhasıl buna karar verecek olanlar dışarıdakiler olacak. Ama mücadele azmi açısından yaşlanmadığımı biliyorum. Bu da yeter herhalde, hem gençlik - yaşlılık göreceli konular değil mi? Mesela bizim "Gezi" ciler hangi yaş grubundan olursa olsun tümü genç. Hani bazen belki hakaret içinde söylüyor olabilirler ama ben onların farkını belirten bir tanımlama olarak alıyorum "Gezi Zekalılar" tabirini. Zekaları çok güzel tıpkı direnişleri gibi. Mizahı hayata, siyasete, mücadeleye yeniden getirdiler, mizah bir başka güzel oluyor onların direnişinde, zekaları, zevkleri her bir şeyleriyle o durağan zamanı çatlattılar hemde tam zemberiğinden, Sırrı Süreyya diyordu ya " öfkelenince çok güzel oluyorsunuz" ben de diyorum devamla "direnince daha da güzelleşiyorum" . Hani Adnan Yücel Amed zindanında direnen dörtlere diyordu ya "Tarihin şen çocuklar / Halkımın kahramanları" diye, bunlar o çocukların yeni zamandaki devamcıları, selam olsun güzel ve gülen gözlerinize.
 
      Sevgili Keké  Adil,
   "Görülmüştür" sitesinde yayınladığın mektubuma Almanya'dan cevap aldım. Berdan İLDAN  Hewal'in mektubunu aldım. Haberi olsun istedim. Tabi duyarlılığı için teşekkür ederim. Ona cevap yazacağım. Bu konuda emek ve çaban için çok teşekkür ederim. Ayrıca " Arami Tabletleri " adlı kitap tanıtımım için yaptıkların, çaban ve emeğin nedeniyle de ayrıca teşekkür ederim. Sana çok teşekkür borçlandım Keké!
   Dünyanın daha güzel, daha yaşanılabilir ve daha özgür olması için çabalayani emek veren, mücadele eden herkese yürekten selam sevgilerimi yolluyorum. Biliyorum " Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek" durmayacak "sol mememizin altında atan cevahir".
    Ayrıca "görülmüştür" sitesinden selam - sevgi yollayan herkese sevgiler selamlar. Tabi Öykü'müzü hiç unutur muyuz! Güzel çiçekler, minik kelebekler istiyorsa bütün salyangozlar onun olsun, çünkü çocuklar güzeldir, güzel bir dünyayı da hak ediyorlar.
                         Selam, sevgi ve saygılarımla
                                           Seyit OKTAY
 
E - Tipi Cezaevi
D-3
Ümraniye / İSTANBUL

İlişkili İçerik