“GEZİ PARKI ÇOCUKLARI” HER YERDE SERBEST MALTEPE L TİPİ CEZAEVİNDE YASAK

“29 Mart 2020 Cuma günü adıma dört (4)  adet kitap göndermişti. O kitaplardan Taner Özek’in “Gezi Parkı Çocukları” adlı kitap ise yasak diye Eğitim Birimince tarafıma verilmedi.”

Sinan Bülbül

1 No’lu L Tipi Cezaevi Maltepe / İstanbul

 

Merhaba Adil Arkadaş,

   Selamlar saygılar.

   Bu virüslü zamanlarda her şeyi askıya alınınca sizlere yazamadım. 1 Haziran'da kimi uygulamaların  normalleşeceğine dair açıklamalar oldu. Elimde iki tane yazı vardı. Bu iki yazıyı tamamladım. Bu mektupta sana gönderiyorum.

   29 Mart 2020 Cuma günü Ankara'dan Mustafa ÇOBAN  adıma dört (4)  adet kitap göndermişti. O kitaplardan bir tanesi “Sanat ve Eğitim” İnci SAN’ın kitabıydı. “Gezi Parkı Çocukları” adlı kitap ise yasak diye Eğitim Birimince tarafıma verilmedi. Tam da Gezi’ye ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nde Ali İsmail Korkmaz arkadaşın annesinin röportajını okuduğum zamana Denk gelmesi anlamlıydı. Bu kitabı almak için İnfaz Hâkimliğine İtirazda bulunacağım. Okumak isterdim.

   Durumum iyidir. Koronadan dolayı şu ana kadar herhangi olumsuz bir durum yaşanmadı. Cezaevinde olduğumuz için doğalından karantinadayız. Kapalı ziyaretlere yeniden başlanacak.

   Peki, sizlerin durumları nasıl, umarım olumsuz bir durum yoktur. Tülin yengemin, Öykü'nün ve senin iyi olmanızı, kendinize, sağlığınıza iyi bakmanızı istiyorum.

   Kitapları sizin aracılığınızla Mustafa ÇOBAN yollamış diye düşünerek doğrudan sana teşekkürlerimi ileteyim dedim. Tabii aynı zamanda Mustafa’ya da çok teşekkürler ediyorum. Tümünüzün duyarlılığına karşı  ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum. Ellerinize sağlık. 

   Elimde iki tane yazı vardı. İkisini tamamladım, toplam sekiz (8) sayfadır. Bu mektupla gönderiyorum. Bir şeye yarar mı bilemiyorum, yine de paylaşmak istedim. Bazen zaman buldukça yazmaya gayret ediyorum. Maksat cezaevindeki monotonluğu ortadan kaldırmaktır. Çünkü şu an hiçbir yere çıkamıyoruz. Sadece haftada bir kez yirmi dakika telefonda konuşmak için odadan çıkıyoruz.

   Muhtemelen 15 Haziran'da kimi şeyler normalleşebilir.

   Tekrardan kendinize çok iyi bakmanızı özellikle istiyorum. Sonsuz Sevgi ve saygılarımla. 

Sinan BÜLBÜL

 9 Haziran 2020

- Salı günü-

 

İlişkili İçerik