"Kadiri mutlakların bizi bırakmaya hiç niyetleri yok! Resul’un 32 yılı oldu, benim 28…"

“yolladığım iki adet şiir ve resim sakıncalıdır denilerek gönderilmedi. Aylarca mahkemelerle uğraşım sonucunda gönderebildim. Tabi mağduriyetimiz nedeniyle AYM götürdüm.”

Fikret KARAKOÇ

T Tipi Hapishane A-22

Çilimli/DÜZCE

 

Sevgili Mamostem Adil;

                Baharın tazeliği ve Newrozun coşkusuyla sizleri kucaklıyor selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum. 

                Yüreğinin en güzel yerinde sevgiyle nakşettiğin kutsal söz olan kelamını ve her iki kartınızı aldım. Yürekten teşekkürler. 

                Tahmin edeceğiniz gibi hayatın hengamesinde daha bir azimle ve sonsuz coşkuyla yelken açıyoruz enginliklere. Koşullarınız zor ve amansızlıklarınızın farkındayız. Ama tüm zorluklar aşılmak için değil mi! Geçen yıl düzenleyeceğiniz fuar etkinlikleri için yolladığım iki adet şiir ve resmin başına gelenler “pişmiş tavuğun başına bile gelmedi!” sakıncalıdır denilerek gönderilmedi. Aylarca mahkemelerle uğraşım sonucunda gönderebildim. Tabi mağduriyetimiz nedeniyle AYM götürdüm. Nasıl bir sonuç vereceğini de, az çok sen de tahmin ediyorsun! Çok da önemli değil. Ancak zamanında elinize ulaşıp ulaşmadığını çok merak ediyorum. Yazdığınız kartlarda pek bahsetmemiştiniz. Tabii haliyle merakım biraz daha arttı. Bu konuda içimizi serinletirsen valla sana duamızı esirgemeyiz!:)

                Bu arada Resul Baltacı hevalle birlikte bol bol yazımsal çalışmalar üzerinde derinleşiyoruz ve siz dostların yazdıklarını keyifle okuyoruz. Eh ne yapalım otuz yılı devirdik. Kadiri mutlakların bizi bırakmaya hiç niyetleri yok! Gerçi Resul’un 32 yılı oldu, benim 28…

                Zaten mahpushaneye de bir hayli alıştık ya! Biz de tüm yoğunluğu yaratım ve üretmeye veriyoruz. Her halde bir ara akıllarına gelir de bizi salıverirler:)

                Sevgili mamostem, Resul arkadaşın, diğer arkadaşların da sizlere çok selamları var. 

                Tüm bayramların güzel, özgür ve barışa vesile olması dileğiyle Newroz bayramınızı ve 8 Mart’ı kutluyoruz. Tüm aileye ve dostlara kucak dolusu selam, saygılarımızı gönderiyorum. Görüşmek dileğiyle. 

                Sevgilerimle

 

Fikret KARAKOÇ

T Tipi Hapishane A-22

Çilimli/DÜZCE