Fikret Karakoç

"28-29 yılı içerde devirdik. Daha ne zamana kadar içerde kalacağım tam net değil"

28.02.2023

“Hiçbir yara bize kalbimiz kadar acı vermez

Hiçbir ilaç bizi kalbimiz kadar çabuk iyileştirmez”

                                                               Hallac-ı Mansur

 

Sevgili Mamostelerim

Sibel, Temel Merhabalar;

                Büyük Afetlerin değil, büyük kansız tufanların yıktığı ve kalbimizin bile saramadığı zorlu ve çetin günlerin yaşandığı acılı zamanlardan geçiyoruz. Bu acılı günlerde yaşamını yitiren insanlarımızın yasını tutuyor, yaralı insanlarımıza şifalar diliyoruz.

Tutsak Yazar Fikret Karakoç'tan Uzun Bir Aradan Sonra Mektup Geldi

Ben de, biz de iyi olmaya çalışıyoruz. Tahmin edeceğiniz gibi neredeyse 28-29 yılım içerde doldu. Ama bırakılmıyoruz. Üstelik infazımı da yaktıkları için daha 10-15 yıl beni içerde bırakmaya niyetliler! Ama ben şuan bunları düşünmüyorum. Esas düşüncem özgürlüğün çok yakın olduğudur.

Bu yıl başka anlamlar yüklediğimiz 8 Mart Dünya “Özgür” Kadınlar Günü ve direniş, diriliş bayramınız olan Newroz bayramınızı kutluyor, barışa ve özgürlüğe vesile olmasını diliyorum.

Yolladığınız Kitap Mazgaldan İçeri Kanatlanarak Girdi

Yolladığımız kitaplar tutsaklara ulaşıyor. Siz de bir mektup yazın. bir kitap yollayın. Bu zor günlerde tutsaklara moral vermiş olursunuz.

Aşağıda politik tutsaklardan Gülazer Akın ile Fikret Karakoç'ın mektupları ve adresleri var.

Görülmüştür Ekibi

***

Nisan 2016

6 Tutsaktan Yeni Mektup Var

Mektuplarını paylaştığımız tutsaklar:

Şehnaz Şahin

Erol Zavar

Resul Baltacı

Fikret Karakoç

Mustafa Ağcakaya

ve Haydar Demir'in güncel adresleri görsellerin üzerindedir. Resimlere tıklayınca okunacak boyutta büyüyecektir.

Tutsak yazar Fikret Karakoç'tan faks geldi

Candostum, bu güzel ve değerli projenize (Fotoğraf Köprüsü) ortak olmak gerçekten beni mutlu etti. Bu gibi aktivitelerinizde yürek kapımız her daim sonsuza kadar açıktır ha. Tıklamanız yeterli. Tıklamasan da olur:-) ben size gelirim. Emin ol mamoste; bu başlattığınız proje, yeni bir proje üzerinde derinleşmemi sağladı.

01.02.2016

Okay Hocam, Yürek Sıcaklığında Merhabalar;

Yüreğinin nadas bahçesinde emzirerek gönderdiğin gül ve umut kokulu selamlarınla birlikte her üç kartı da aldım. Teşekkürler.

Tutsak Fikret Karakoç'tan deneme tadında bir mektup

“ağır tutsaklığa inat, hayatın soylu nehirinde umuda yelken açmak, sözcüklerin, dizelerin şafaklarında yolculuğa çıkmak, bir resmin küçücük karesinde evrene, yıldızlara, çiçeklere ve çocuklara dokunmak, ağıtlarla, acılarla, sevinç ve hüzünlerle yazılanmış ‘hakikat okyanusunda üryan dolaşmak’; olağanüstü, müthiş, çarpıcı ve sarsıcı bir duygu.”

Sevgili canlar, değerli dostum Adil,

Yelken açtığımız büyük yaşam sevinci, heyecanı ve coşkusu ile sizleri kucaklıyor, selam, sevgi ve saygılarımı(zı) sunuyor ve her yönüyle iyi olmanızı diliyorum.