Yolladığınız Kitap Mazgaldan İçeri Kanatlanarak Girdi

Yolladığımız kitaplar tutsaklara ulaşıyor. Siz de bir mektup yazın. bir kitap yollayın. Bu zor günlerde tutsaklara moral vermiş olursunuz.

Aşağıda politik tutsaklardan Gülazer Akın ile Fikret Karakoç'ın mektupları ve adresleri var.

Görülmüştür Ekibi

***

Nisan 2016

Evet zaman ağır ve acı dokuyor ama biz yine de uçurtma uçuracağımız zamanları  koynumuzda saklıyoruz...gerçekten de kıymetli işler yapıyorsunuz. Kartpostal geldi, baktım, yazdığım o birkaç dize kartpostalda, adım altında....sonra kendimi o an birşey sandım....

Gülazer AKIN

Kadın Kapalı Cezaevi

B-4

Gebze\KOCAELİ

***

Değerli Adil Abi,

Merhaba; Yazamadım bağışla. Dilerim kızmamışsındır. İnan hiç fırsat bulamıyordum. Kuantumda belirtildiği gibi gerçekten de dünyanın rezonansı hızlanmış, yoksa ne diye zaman bunca hızla geçsindi. İnsan daha iki şey yapmadan bir bakıyorsun gün yükünü almış gidiyor. Velhasıl, bir resim göndermiştin, ben tamam dediğim için, bu son gönderdiğin için ayrıca yazmadım. Asıl emek senin olduğu için fazla söz hakkı da bulamıyorum kendimde. Ama gerçekten de kıymetli işler yapıyorsunuz. Kartpostal geldi, baktım, yazdığım o birkaç dize karpostalda, adım altında, şöyle yandan baktım, biraz artistik tabi. Sonra kendimi o an birşey sandım, vay be dedim, adımız kartpostallarda da çıkıyor dedim. Dedim ya sizin emeğiniz sağolun.

Dilerim iyisiniz. Öykü şimdi kocaman kız olmuştur. Kucak dolusu sevgiler. Evet zaman ağır ve acı dokuyor ama biz yine de uçurtma uçuracağımız zamanları koynumuzda saklıyoruz. Herşeye dokunabilirler, taş üstünde taş bırakmayabilirler ama düşlerimize dokunamazlar. O bize, tüm halkımıza\halklarımıza yeter.

İçtenlikle selamlıyor kucaklıyorum.

Gülazer

***

Nisan 2016

Dün tam Resul hevalle seni çekiştirirken, ‘Hapishanelere esinti yollayalım’ mazgaldan içeri kanatlanarak girdi. Bir curcuna itiş-kapıştan sonra kitabı ele geçirdim valla. Avuçlarımda minik bir serçeyi tutar gibi tutuyorum. Sanki ellerimden uçacakmış gibi tutup seviniyorum.” 

Fikret Karakoç-Resul Baltacı

T Tipi Cezaevi

A-22

Düzce-BOLU

***

Sevgili Memostem,

Yürek sıcaklığında kocaman selam, sevgi ve saygılar...

Dün tam Resul hevalle seni çekiştirirken:-) “Hapishanelere esinti yollayalım” mazgaldan içeri kanatlanarak girdi. Bir curcuna, itiş-kapıştan sonra kitabı ele geçirdim valla:-) Avuçlarımda minik bir serçeyi tutar gibi tutuyorum. Sanki ellerimden uçacakmış gibi tutup seviniyorum. Hemen şahin gözlerle içeriğine bakıyorum Mamostem, bu ceberutları çok korkutmuşlar belli:-) Eeee tarihi “salyangoz davan” Aziz Nesin abinin öyküsü gibi. Bu konuda geçmiş olsun yoldaş. Bu tür vakalarda darısı başımıza:-) Size ve aileye çok selamlar. Öykü kızınızın saksıdaki çiçekleri ve yeni eseriniz için seni candan kutlarım.

Görüşürüz.

Fikret Karakoç

İlişkili İçerik