Tek Kişilik Hücreden Merhaba

“Dışarıda yaşanan savaşın, baskının, sansürün etkileri de olacak. Ayrıca hepimize tüm Ankara’lı tutsaklara Vakıfbank'ta “hesaplar” açıldı ve ellerimize bir kart tutuşturuldu. Bundan böyle kantin alışverişlerimizi verdikleri kartla yapabileceğiz. Ziyarete gelen ailemizin kapıda yatıracağı bir kaç kuruşu da kabul etmeyeceklermiş bundan böyle, verdikleri banka hesap no’suna yatırılacakmış. Nerden rant sağlayacaklarına bakıyorlardı şimdiye kadar bundan sonra yeni versiyonları da yaşayacağız galiba.”

05 Ekim 2015

Sevgili Adil Hoca

Merhaba!

Bunaltan sıcaklardan kurtulduğuma sevinmeli miyim diyorum kendime. Şimdi sonbahar sonrası kış ve sokaklarda kalanlar için çile dolu zamanlar başlayacak. Hoş bu ülkede mevsim fark etmiyor “çile” çekmek için yinede tüm canlılar için üzülüyorum. O çekilmez sıcaklarda fizik tedavi için “kampüs” içindeki hastaneye gidiyordum. Sağ omzumdaki problem için, kollumda uyuşmalar başlayınca kalem de tutmakta zorlanıyordum, zaten bu sebeple yazamadım bir süredir. Kolumu dinlendirmem gerekiyordu, başkada şansım yok, iş başa düştüğünden mektuplara cevap olmak zorundayız, tek teknolojimiz, tek köprümüz…

Ayrıca buralarda şimdilik ciddi bir şey yok desem yalan olur, açılan soruşturmalar nedeniyle infaz hakimliği cezaevi arası mekik dokuyacağım öyle görünüyor. Sürgün kentinde epey kadın arkadaş var ki bunlar öz yönetim ilanlarını bahane edilerek tutuklanan eş başkanlar sanırım daha da getirilecek var öyle görünüyor. Dışarıda yaşanan savaşın, baskının, sansürün etkileri de olacak. Ayrıca hepimize tüm Ankara'lı tutsaklara sanırım Vakıfbank'ta “hesaplar” açıldı ve ellerimize bir kart tutuşturuldu. Bundan böyle kantin alışverişlerimizi verdikleri kartla yapabileceğiz, burada uygulama iyi olursa tüm hapishanelerde uygulamaya koyacaklar sanırım. Ziyarete gelen ailemizin kapıda yatıracağı bir kaç kuruşu da kabul etmeyeceklermiş bundan böyle, verdikleri banka hesap no’suna yatırılacakmış. Nerden rant sağlayacaklarına bakıyorlardı şimdiye kadar bundan sonra yeni versiyonları da yaşayacağız galiba. Neyse değerli Adil Hocam şimdilik bu şekilde kabul edin olmaz mı?

Öykümüzü sımsıcak kucaklıyoruz, öpüyoruz. Kendinize hep iyi bakın. Her şey gönlünüzce olsun, barış dolu günlerde görüşmek dileğiyle.    

Sevgilerimle

Zeynep AVCI

Kadın Kapalı Cezaevi C-4

Sincan/ANKARA

İlişkili İçerik