Tutsak yazar Zeynep Avcı'dan Sergi Davetimize deneme tadında cevap

"İçeride Dışarıda" adını verdiğiniz sergiye “Davet” mektubunuzu aldım. Çok teşekkür ederim. Üstelik üç haftadır Covid-19’ dan dolayı tek kişilik hücremde karantinadayım. Gönderdiğiniz “davet” le hayatın devam ettiğini yeniden gördüm. Durmayan bir suyun akışına kapıldım yeniden.

Kalabalıklarda buluşma dileğiyle, yüzünüzden tebessüm eksik olmasın, hayatla kalın, umutla, sevgiyle kalın her daim…

Zeynep AVCI. Kadın Cezaevi A-Tekliler. Tarsus/MERSİN

***

16 Ağustos 2022

Sevgili Adil Hoca ve “Sesimi Duyan” Herkese Sevgiler, Selamlar!

“İçeride Dışarıda “ adını verdiğiniz sergiye “Davet” mektubunuzu aldım. Çok teşekkür ederim. Üstelik üç haftadır Covid-19’ dan dolayı tek kişilik hücremde karantinadayım. Gönderdiğiniz “davet” le hayatın devam ettiğini yeniden gördüm. Durmayan bir suyun akışına kapıldım yeniden. O suyun kenarında olmayı bir başka özlüyor insan her yeni günde. Tıpkı şuan, şimdi olduğu gibi. Yine de her şeye inat orada olmayı çok istesem de birkaç cümleyle aranıza katılabilme şansı olduğu için ayrıca çok mutluyum. Dilerim bu mektup bir yere takılmaz da selamlayabilirim şu kısa cümlelerimle:

Dönüyorsa halen dünya

habersizce bizden

usulca, sessizce

uyandırmadan

korkutmadan

kirletmeden

çıkar gözetmeden

yitirmemişse merhametini

diri tutmuşsa umutlarını

ve dönüyorsa halen dünya

umut hep çocuktur,

                               diridir.               

Ay’ ın yeni hallerini izleme şansım var şu anki hücremde bir koca dünyayı “gösteriyor” her pencereye yansıdığında. Dışarıdan bakınca küçük görünür gökyüzünde ama burada hayatın ne kadar kalabalık ve gökyüzünün sonsuzluğunu hatırlatır. Kalabalıklarda buluşma dileğiyle, yüzünüzden tebessüm eksik olmasın, hayatla kalın, umutla, sevgiyle kalın her daim…

Sevgilerimle Sürç-i lisan ettiysem af ola.

Zeynep AVCI

Kadın Cezaevi A-Tekliler

Tarsus/MERSİN