Emek Dünyası

Anayasa mahkemesi 10 yıl düzenlemesini iptal etti, tahliyeler olabilir

Anayasa Mahkemesi siyasi davalarda tutukluluk süresini 10 yıl olarak düzenleyen maddeyi iptal etti. Kararın yeni tahliyelerin önünü açabileceği ifade ediliyor.

Anayasa Mahkemesi, CHP'nin başvurusu üzerine 3. Yargı Paketi'nde yer alan 'terör suçları'na 10 yıllık tutukluluk süresini öngören maddeyi iptal etti.

KARAR TAHLİYELERİN ÖNÜNÜ AÇABİLİR

Hapishanelerinde en çok gazeteci bulunan ülke Türkiye

İngiltere Gazeteciler Sendikası NUJ dünyada hapishanelerinde en çok gazeteci olan ülkenin Türkiye olduğunu duyurdu.

İngiltere ve İrlanda gazetecilerinin bağlı olduğu NUJ, dünya basın gününün Türk gazeteciler ile dayanışma günü olarak da kutlanacağını açıkladı.

NUJ'DAN TÜRKİYELİ GAZETECİLERE DESTEK

Sendika dünya basın gününde Türkiye'de medya özgürlüğü konusunda bir dizi toplantı düzenleyecek.

Cezaevinde kitap sınırlamasına karşı imza kampanyası

Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde bulunan tutuklu ve hükümlülerin yakınları, 10 kitap sınırlamasına karşı imza kampanyası başlattı.

Aileler adına yapılan açıklamada, Türkiye çapında tüm cezaevlerinde uygulanacak sınırlamanın 15 Mart'ta Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde uygulamaya konulduğu hatırlatıldı.

Cezaevi Müdürü Ali Haydar Ak önderliğinde gardiyanların hücrelere girerek, kitaplara zorla el koyduğu ve buna karşı direnen tutukluların darp edildiği anımsatıldı.

'Sizin alçak manşetleriniz 'hayata dönüş' katliamını getirdi'

Emek Örgütleri açlık grevleri için Ankara'da eylem yaptı:

'Sizin alçak manşetleriniz 'hayata dönüş' katliamını getirdi'

İHD, TİHV, ÇHD, TTB, KESK ve DİSK üyeleri, cezaevlerinde yaşanan açlık grevlerine dikkat çekmek için Adalet Bakanlığı'na yürüdü.

Yürüyüşün ardından yapılan ortak açıklamada, cezaevlerinde açlık grevine giren tutsakların durumunun kritik olduğu belirtilerek, siyasi iktidarın ölümler yaşanmadan talepleri değerlendirmesi istendi.

EMEK ÖRGÜTLERİNDEN ANKARA'DA EYLEM