Erdoğan Alayumat

Hapishanelerde "Din" eğitimi adı altında "kin" ve "düşmanlık" öğretiliyor

Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında cezaevlerinde din eğitiminin verilmesi konusunda yapılan protokole tepki gösteren HDP Milletvekili Hüda Kaya, “İktidar, cezaevlerinde din eğitimi adı altında kindar bir yapı yetiştirmek istiyor” dedi.

12 Eylül’ün tanıkları: Yüzleşemezsek darbe üstüne darbe yemeye devam ederiz

Türkiye tarihin en kanlı ve karanlık dönemi olarak adlandırılan 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin üzerinden 39 yıl geçti. Askeri darbe döneminde gözaltına alınıp işkence gören ve uzun yıllar cezaevinde kalan tanıklar aradan geçen zamana rağmen Türkiye’de değişen bir şey olmadığını, 39 yıl boyunca ülkenin darbe rejimi ile yönetildiğini söyledi. 
 
‘YAŞANILANLAR VAHŞETTİ’
 

AKP Türkiyesi: Yaşlı ve hasta tutsak elleri ayakları kelepçeli halde son nefesini verdi!

Alayumat: Cezaevinin Apê Koçer'iydi

Elleri ve ayaklarından kelepçelenmiş şekilde yaşamını yitiren 65 yaşındaki Koçer Özdal ile birlikte kalan gazeteci Erdoğan Alayumat, "Hücrede hastalandı. Revire çıktığında ağrı kesici ve antibiyotik hap verilerek hücresine geri gönderildi. Sonra kanser teşhisi konulmasına rağmen uzun süre tedavisi yapılmadı" dedi.
 

Zindanlarla ilgili yüzlerce haber yaptım. Ama içeri girdikten sonra anladım ki çok küçük bir ayrıntıymış

"Dışarıdayken zindanlarla ilgili yüzlerce haber yaptım, onlarca analiz yaptım. Ama her biri içeri girdikten sonra anladım ki çok küçük bir ayrıntıymış. Burada yüzlerce tutsağın hangi koşullarda yaşadığına birebir tanık olduktan sonra aslında yazılan ve çizilenlerden çok daha fazla şeyler yaşandığını gördüm. "

Erdoğan Alayumat

T Tipi Kapalı Cezaevi A/ 25

Bafra - Samsun

***

Merhaba Gamze,

3 AYDA 3 HAPİSHANEYE SÜRGÜN EDİLEN GAZETECİ ALAYUMAT’TAN MEKTUP VAR

“Burada çok bir şeye ihtiyacımız yok ancak ekmek ve sudan bile daha değerli olan kitaba çok fazla ihtiyacımız var.  "Görülmüştür" ekibi olarak sizden (takipçilerinizden) bize kitap göndermenizi istiyoruz. (Roman, öykü-şiir, sanat-teori-bilim-felsefe ve edebiyat kuramı) ile  ilgili ne kadar kitap gönderebilirseniz o kadar mutlu oluruz.”

Erdoğan Alayumat

T Tipi Kapalı Cezaevi A/ 25

Bafra - Samsun

***

Merhaba Adil Abeyy