YILLARDIR TEK KİŞİLİK HÜCREDE TUTULAN ZEYNEP AVCI’DAN MEKTUP VAR

 

 

 “En son iki kartınızı almıştım ve tabi ne kadar sevindiğimi tahmin edersiniz. Teklilerde olduğumdan (tek kişilik hücrede) sanırım iki kat izoleyiz. Burada yeni tutuklanıp gelenler ya da acil hastaneye gitmesi gerekenler olursa on dört günlük “karantinayı” bulunduğum koridorda bulunan teklilerde izole ediyorlar. Tabi herhangi bir iletişimde olmadığından sadece gelip – gittiklerini duyuyoruz o kadar.  

 

Zeynep AVCI KADIN CEZAEVİ.  B-2 TEK …ELAZIG

 

                                                                                                                                          04 Mayıs 2020

 

       Sevgili Adil Hoca

                 Merhaba!

 

   Uzun zaman olmuş gibi. Ağır geçiyor mevsimler şu günlerde. Dışarıda yağmur yağıyor. Bahar yağmurları hiç bu kadar mevsime yayılmamıştı sanırım yıllarıdır. İnsan hareketliliği biraz azaltıp “dünya dengemi buluyorum, lütfen sizde beni dinleyin” der gibi yağmuru bırakırken yeryüzüne. Dünyayı dinlemek, insanın kendisini dinlemesi gibi geliyor şu günlerde. Korona virüs korkutsa da bizlere biraz daha düşünme fırsatı tanıyor sanırım. İçeride de “Korona zamanları” aynı rutinlikle, durgunlukla devam ediyor. Kısıtlı, sınırlı olan koşullar, iyice sınırlandı. Havalandırma ile koğuş (oda) arası mekik dokuma benimkisi. Sınırlı saatler tabi. Yani bir yönüyle “dışarıyla “eşitlendik” tabi yine de şanslısınız dışarıda olmak ile. Yine de “dünya elinizde” sevdiklerinizin gözlerini görebiliyorsunuz! İyi olmak dışında şansımızın olmadığı gerçek bir zaman yaşıyoruz! Ve hep iyi olun…

 

   Sevgili Adil Hoca, daha önce size yazmıştım, anlaşılan ulaşmamış, en son gönderdiğiniz sergi afişi aldıktan sonra bekletmek istemedim. Mektupların geç ulaştığını da bilmenizi isterim, açıkça postanelerin işleri nasıl şu günlerde bilemiyorum. İçeride dediğin gibi “mapus karantina” yı yaşadığımızdan emin olamıyorum.

 

En son iki kartınızı almıştım ve tabi ne kadar sevindiğimi tahmin edersiniz. Teklilerde olduğumdan (tek kişilik hücrede) sanırım iki kat izoleyiz. Burada yeni tutuklanıp gelenler ya da acil hastaneye gitmesi gerekenler olursa on dört günlük “karantinayı” bulunduğum koridorda bulunan teklilerde izole ediyorlar. Tabi herhangi bir iletişimde olmadığından sadece gelip – gittiklerini duyuyoruz o kadar. Şimdilik iyiyim, iyiyiz anlayacağınız. Merakımız elbette dışarıdaki sevdiklerimiz ve sizlersiniz. Lütfen iyi bakın kendinize ve iyi olun her koşulda… bizlerde böyle iyi oluruz biliyorsunuz!

 

   Serginin açılışına da umarım geliriz.  Ne kadar çok gelmek istediğimi tahmin edersiniz. Keşke farklı bir katkım olabilseydi serginin mutfağında. Olurda yeni çalışmalarınız olacaksa, planlıyorsanız buradayım şimdilik . Bu arada tekrar edeyim “Arkası Yarın” romanınızı almadım. Bu süreçte gönderseniz de ulaşır mı bilmiyorum çünkü dışarıdan neredeyse hiçbir şey almıyorlar!  Şimdilik bu şekilde kabul edin. Yazdıklarımı çoğaltınca sizinle paylaşmaya çalışırım. Yalnız kartlarınız çok harika. Tülin ablanın çektiği fotoğraf, hani çocukların ağaca yaptıkları salıncaklı olan… O kareler ve diğerleri özlediğimiz tüm tebessümleri saklıyordu…

 

Çok teşekkürler ederim her şey için ve benim içinde, bizim içinde iyi bakın kendinize. Şimdiden güzel, sağlıklı, özgür bayramlarda buluşmak dileğiyle. Sergide buluşmak dileğiyle…..

 

 Sevgiyle kalın… Öykü’ye ve herkese hepinize selamlar, sevgiler..

                                                                                                                                                 Zeynep

 

Zeynep AVCI

KADIN CEZAEVİ B-2-TEK ELAZIG

 

 

 

  

 

İlişkili İçerik