Hasan Gülbahar

35 Yılık tutsak Hasan Gülbahar yazdı: Zeyno anamız çocuğuna kavuşamadan gitti

“Zeyno Anamız. Olmadı. Oğluyla buluşamadı, 23 yıllık bir özlemle gitti. İçimizi en fazla yakanda bu oldu, oluyor. Birçok ülkeden en ağır yatış 20 sene. Bizde ise 30, infazı da yakarlarsa 36. Koşulları ve yaşananları saymıyorum bile!  Al işte sana geri dönen kitaplar! OHAL kalktı artık hemen her yerde kitap alımı, dergi yayın alımı başladı, bize yok yine…”

HASAN GÜLBAHAR

2 NO’LU F TİPİ HAPİSHANE

TEKİRDAĞ

7 Ağustos 2018

Tekirdağ

Merhaba Sevgili Adil Hocam;

33 Yıldır Tutsak Olan Hasan Gülbahar'dan uzun zaman sonra mektup alabildik

Görülmüştür Notu: Hasan Gülbahar, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde Tekirdağ hapishanesine normal yollanan mektupların verilmediğini, kitap ve gazetenin tümden yasaklandığını, yazmak isteyenlerin iadeli taahhütlü yazmaları gerektiğini bildirimiş.

33 Yıllık Tutsak Hasan Gülbahar'dan Yeni mektup var

“Gelip gitmelerde 2-3 ayda ulaşan mektuplarım var ve ulaşamayanlar da cabası. Dönemin karanlık ruhunun sızmadığı yer yok gibi maalesef! (…)Bugün de dilekçe verip acil kapsamında görüşülmesini talep ettim AYM’den. “3. yılının içindeyim yeni mahpusluğumun” deyip otuz yıllık mahpusluğumu vurgulayıp ciddi sağlık sorunlarına işaret ettim. Umarım ortamın negatif havasının gazabına uğramam. “

HASAN GÜLBAHAR

2 No’lu F tipi Hapishane

Tekirdağ

 

7 Kasım 2016, 10:14

Merhaba sevgili Adil Hocam;

32 Yıllık Tutsak Yazdı: Elimizdeki olanakları kısıp durmasalar!

“Önce temizlik malzemelerini topladılar, ardından yazın 8:30 – 9:00'a kadar uzayan havalandırma saatini 6:30'a çektiler. Şimdi 2-2,5 saat akşam hücre sıcağına mahkum etmiş oldu bakanlık. Çatı boşluğu olmayınca, çatılarda teneke olunca hücre içi sauna gibi oluyor. Bunlara şimdi de kitaplarımızı toplama eklendi. 10 veya 20 kitap-dergi bırakıp gerisini alacağız, ailelerinize yollayın dediler. Kabullenilecek bir şey değil bizler için gerçekten.”

Hasan Gülbahar, 2 No'lu F tipi Hapishane. Tekirdağ

32 Yıllık Tutsak HASAN GÜLBAHAR Sürgüne Yollanışlarını Anlatıyor

7 Mart 2016

15 Şubat sabah sayımı gecikince bir caparoğlu olduğunu anladık. Ve öyle de çıktı! İsimleri okuyup, “hadi Bakanlık sevkinizi çıkarmış gidiyorsunuz” dediler. Alelacele hazırlandık. Kapıaltına giderken 20 kişi olduğumuzu öğrendik. Ve bir yığın gardiyan, asker robocoplar, askerler, ambulans, itfaiye... Sanki savaş çıkacakmış gibi abartılı mı abartılı bir hazırlık yapmışlar.

***********

 

Sevgili Adil Hocam , Merhaba;