ÇOCUK AREN YOLLADIĞINIZ KİTAPLARI VE DİĞER ARMAĞANLARI ALMIŞ… ÇOK TEŞEKKÜR EDİYOR

“Aren ‘e bu kadar kitap gelince kıskandım J Ben kendime beklerken çocuk kitaplarını görünce yine de sevindim. Özellikle Aren çok sevindi kitapları aldı, memurlara vermedi epey güldük. Şimdi sürekli elinde kitaplarla dolaşıyor, resimlerine bakıp bana isimlerini söylüyor. Kitapların çoğu hatta çoktan fazlası eğitici –öğretici, benim için çok iyi oldu. Aren ‘in gelişimine epey yardımınız olacak.”

YILDIZ SÖNMEZ

KAMPÜS KADIN KAPALI HAPİSHANE

ALİFAKI MAH. ALİFAKI SOK.

NO:246AD B-7 TARSUS- MERSİN

***

 

Sevgili Adil Merhaba ;

            Hayatın olağanlığının sığmadığı tek yerdir hapishane. Lakin bu olasılığı bazen en değerli zaman tanıdığımız, tanıyamadığımız insanlardan gelen mektup mektuplardır. Her ne kadar merhaba ile başlayıp hoşçakal ile biten uzun, kısa mektuplar olsa da beni ve Aren ‘i burada yalnız bırakmadınız. İnsani değerleri insana özlem veren duyguları burada çoğu zaman tekrar yaşıyorum. İnsanların değer yargılarından gittikçe ıraklaştığı, cezaevine, ailesine en önemlisi de kendine yabancılaştırıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Dünya diyorum çünkü bu sadece bizlerin ülkesiyle sınırlı değil örümcek ağı gibi her tarafı sarmaktadır.

            Bu yabancılaşmanın ortasında senden ve birçok insandan bir merhaba duymak ve bizler için gönderdiğiniz kitaplar, kalemler ( Aren için ) belki sözü bile edilmez fakat inanın mesele gönderilen eşyalar değil insanların bizleri burada düşünmesi ve değer vermesi.

            Çocukların masumiyetini gören, onlara zarar vermekten ziyade ellerini uzatıp onlar için bir şeyler yapması değerli benim için. Ve burada çocukların ne kadar çok sevildiğini bir kez daha gördüm. Çocukların hapishanede olması eminim vicdanı olan her insanın üzüleceği bir mevzuu ve bunun için birçok insan elinden geldiğince Aren ‘ e hediyeler yolladı, sizlerin aracılığıyla.  Ben özellikle sana ve diğer yardımsever insanlara buradan teşekkürlerimi gönderiyorum. Gelen hediyeler arasında mektup gönderen de var; okurken birçoğunda duygulandım; mektup gönderenlere cevap yazdım, umarım en yakın zamanda ellerinde olur. Çoğuna yazamadım açık adresleri olmadığı için onlara da buradan teşekkür ediyorum.

            Aren ‘e bu kadar kitap gelince kıskandım J Ben kendime beklerken çocuk kitaplarını görünce yine de sevindim. Özellikle Aren çok sevindi kitapları aldı, memurlara vermedi epey güldük. Şimdi sürekli elinde kitaplarla dolaşıyor, resimlerine bakıp bana isimlerini söylüyor. Kitapların çoğu hatta çoktan fazlası eğitici –öğretici, benim için çok iyi oldu. Aren ‘in gelişimine epey yardımınız olacak.

            Memurlar kitapları görünce epey şaşırdı. Bu kadar kitaba ne yapacaksın diye soruyorlar ve Arsen’e okuduğumda Aren’in dinleyip dinlemediğini soruyorlar. Ben dinliyor, hem de çok güzel dinliyor dediğimde şaşırıyorlar. Oysa çocuklar renkli eşyaları çok severler, kitaplar da rengârenk nasıl sevmesinler.

            Kitapların bazıları aynı gelince ben de buradaki çocuklara hediye ettim. Farklı koğuşlarda çok fazla çocuk var. Memur bir başka çocuğunu kitapları sevdiğini söyledi ben de ayırıp verdim. Sadece Aren değil başka bir çocuğa daha mutluluk kaynağı oldu.

            Birçok ülkede sergi açtığını söylemişsin ve daha gideceğin başka ülkeler var. Hapishanedeki tutsaklar sana borçlu sanırım. Bu kadar zahmete katlanıp, bizler için bu kadar uğraş vermen çok değerli benim için. Bizler için bu kadar ilgilemen, sana gönderilen el emeklerini insanlara ulaştırman tüm tutsakları sevindiriyordur eminim. Emeğine sağlık.

            Bizlerin ve en önemlisi de çocuklarımızın güzel zamanlar yaşayacağımız umuduyla bir daha görüşmek üzere, şimdilik kendine iyi bak. Yaşanabilecek bir dünya dileğiyle.

            Aren kitap vb. eşyaları gönderen tüm dostlara öpücüklerini ve gülüşünü yolluyor.

            Hoşça, dostça kal.

            *Mektupta göndermiş olduğun at figürün Aren çok sevdi ‘’Anne , da da , at ‘’ deyip duruyor. Unutmadan bunu da eklemek istedim. İpleri koparmaya çalışıyor. Onlar atın saçı diyorum, gülüyor bana J

  YILDIZ SÖNMEZ  KAMPÜS KADIN KAPALI HAPİSHANE  ALİFAKI MAH. ALİFAKI SOK.   NO:246AD B-7        

   

İlişkili İçerik