Yılmaz Demir

AÇLIK GREVİNDEKİ TUTSAK YILMAZ DEMİR’E YOLLANAN MEKTUP İKİ YIL SONRA VERİLDİ

“Kütüphaneden bize verilen  (bize kargo ile gelen depodaki kitaplar) kitapların birinde tesadüfen senin 04.12.2017 tarihli mektubuna rastladık. Açıkçası şaşırdık. “Bu da nereden çıktı” dercesine bir soru ortaya atıldı. Senin anlayacağın mektubun yaklaşık olarak iki yıl sonra bana ulaştı. Bunun dünyada örneği yok.  Ama bu bir gerçek.”

Yılmaz Demir M Tipi Ceza İnfaz Kurumu /Ermenek - Karaman

 

                        ***

                                                                       15 Ocak 2019

Sevgili Demet heval merhaba,

25 Yıllık Tutsak Ermenek Hapishanesinden yazdı: Keyfiyeti anlamakta zorluk çekiyorum

“Son yıllarda cezaevindeki uygulamalar çok farklılaştı. Bunları bir bir takip ediyorsunuz. Bu mektupları bile dikkatli yazmaya çalışıyoruz. Çünkü insan yaşananları yazdığında ‘’sakıncalı ‘’ olarak görülüyor ve gönderilmiyor. İlginç olan geçen gün Hüseyin Akyol ‘ a kurumun resmi belgesini göndermek istedim, sıkıntı yaşandı. Oysa UYAP ‘ta olan belgelerdir. 25 yıldır cezaevindeyim ve çok ilginç uygulamalarla karşılaştım. Anlamakta zorluk çekiyorum.”

3 MAYIS 2018

Yılmaz Demir

M tipi kapalı cezaevi   B-2

25 Yıllık Tutsak Ermenek Hapishanesinden Yazdı

Sevgili hocam, göndermiş olduğun dergi ve kitabı aldım. Kitap-Dergi alıyorlar ama direkt vermiyorlar. Hukuki yollara başvurdum. OHAL ‘den dolayı vermediler. Ben mahkemeye başvurunca mahkeme verilmesine karar verdi. Diğer seferde aynısı oldu. Eğer okunmuş eski dergi varsa onları da gönderirsen sevinirim.”

Yılmaz DEMİR

M Tipi Kapalı Cezaevi B-2 Koğuşu

Ermenek /Karaman

***

Sevgili Adil Hoca Merhaba;

Ermenek Hapishanesinden Mektup Var

Sevgili Adil Hocam Merhaba
Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşadığımız coğrafya Ortadoğu olunca bir kez daha acı hüzün ve gözyaşına tanık olduk. Bu yüreğimizi kabartıyor. Diğer tarafta insanlığa umut ışığı olan Rojava Devrimine tanık olduk. Rojava devrimi hem Daiş çetelerini kadim topraklardan çıkardı hem de insanlığa direnişi gösterdi. Tabi bu da moralimizi yükseltti. Yeni yıla dair umutlarımızı daha da güçlendirdi. Bu duygu ile senin ve tüm aile fertlerinin ve dostlarının yeni yılını en içten duygularla kutlar, yeni yılın özgürlüklere vesile olmasını dilerim.

24 yıldır Tutsak olan Yılmaz Demir'den mektup var

“Süreci de takip ediyorsunuz. Unutmadan sizin göndermiş olduğunuz dergiler dışında bize dergi gelmedi. Senin değerli kitabın da bana ulaşmadı. Son çıkardığın kitabın hakkında söylüyorum. Gerçi bu ara kitap almıyorlar. Geçici bir süre için diyorlar. Ama bu da OHAL’in uzatılması gibi olabilir. “

Yılmaz Demir

M Tipi kapalı cezaevi A- 7

Ermenek - Karaman

 

9 Ocak 2017

Hocam merhaba,

Ermenek Hapishanesinden mektup ve dergi isteği var

Güney v.d. dergilere yeni adresimizi ilettiğin için teşekkürler. Belki sana ilginç gelecek ama altı aydır bize hiç dergi gelmemiş. Siz de biliyorsunuz ki son bir yıldır cezaevlerinde uygulamalar ağırlaştı.

Yılmaz Demir M Tipi Kapalı Cezaevi A-7  Ermenek/ KARAMAN

 

***

Sevgili Adil Hocam Merhaba

Senin şahsında (…) barışa gönül veren tüm canları saygıyla selamlıyor, iyi ve sağlıklı olmanızı diliyorum.

 

Doğa

Yılmaz Demir yeni yazdığı şiiri bizimle paylaştı.

20 yıldır zindanda olan Demir'in iletişim adresi:

YILMAZ DEMİR

F TİPİ KAPALI CEZEVİ B 29

HACILAR- KIRIKKALE